جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

کلزاکاران در اردبیل تسهیلات تشویقی می‌گیرند - خبر

 

 

کلزاکاران در اردبیل تسهیلات تشویقی می‌گیرند

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: کلزاکاران در این استان به ازای هر هکتار ۶۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی دریافت می‌کنند.

کلزاکاران در اردبیل تسهیلات تشویقی می‌گیرند
خلیل نیکشاد روز پنجشنبه در جلسه ستاد هماهنگی دانه‌های روغنی استان اظهارداشت: زیرساخت‌های لازم برای کشت موفقیت‌آمیز پاییزه این محصول صورت گرفته و نهاده‌های موردنیاز اعم از سموم مورد نیاز و کودهای شیمیایی تدارک دیده شده است.
 
وی افزود: دولت سیاست‌های حمایتی خود را از کلزاکاران با هدف خودکفایی در تولید دانه‌های روغنی دارد و در ازای کشت هر هکتار زراعت کلزا تسهیلات مناسبی در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهد.
 
او گفت: در سایه تلاش استاندار و دست‌اندرکاران بخش کشاورزی استان هشت هزار هکتار ازا اراضی به سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار تجهیز خواهد شد.
 
وی تشریح کرد: در سه ماه اول سال جاری عملیات اجرایی بیش از هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی به اتمام رسیده و در حال بهره‌برداری است.
 
نیکشاد همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه افزایش تولید در فضاهای بسته و گلخانه‌ای افزود: استان اردبیل رتبه اول کشور را در توسعه کشت محصولات در فضاهای بسته و گلخانه‌ای دارد ، به گونه‌ای که به مساحت ۲۰۰ هکتار فضای گلخانه‌ای در حال ساخت است و در پنج ماه اول امسال
 
نیز بیش از ۴۰ هکتار از فضای گلخانه‌ای به بهره‌برداری رسیده که در حال تولید انواع محصولات کشاورزی از جمله خیار ، فلفل و گوجه‌فرنگی است.