رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

کشف 13 تن چوب آلات قاچاق جنگلی در استان اردبیل - خبر

 

 

کشف 13 تن چوب آلات قاچاق جنگلی در استان اردبیل

ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان با همکاری هنگ مرزبانی شهرستان نمین ،13 تن چوب آلات و یک اصله «گرده بینه» قاچاق جنگلی از قاچاقچیان کشف و ضبط کردند .

کشف 13 تن چوب آلات قاچاق جنگلی در استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: این محموله از طریق استانهای همجوار توسط یک دستگاه کامیون و یک دستگاه نیسان وانت توسط افراد سودجو و فرصت طلب وارد استان اردبیل شده بود .

هدایت افزود: در این رابطه دو نفر متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده برای رسیدگی به مراجع قضایی استان معرفی شدند و محموله قاچاق نیز ضبط شد .

وی با تقدیر و تشکر از همکاری دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی در برخورد جدی و قاطع با مخربان منابع طبیعی گفت: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت شبانه روزی به کنترل گلوگاه های قاچاق استان مشغولند و با متخلفین برخورد جدی خواهند داشت .

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه فرآورده های جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان که به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات مردمی بوده اطلاع دهند.