سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

کشف بیش از یک تن خاک پیت قاچاق در اردبیل - خبر

 

 

کشف بیش از یک تن خاک پیت قاچاق در اردبیل

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل 1.5 تن خاک پیت قاچاق کشف و ضبط شده است.

کشف بیش از یک تن خاک پیت قاچاق در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شهامت هدایت افزود: با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل 1/5تن خاک پیت قاچاق کشف و ضبط شده است.
 
وی گفت: این مقدار خاک پیت که توسط فرد سودجو و فرصت طلب از مراتع بکر ییلاقی اردبیل برداشت شده بود و توسط یکدستگاه خودرو نیسان وانت حمل می شد با هوشیاری ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی در منطقه  کوهساره از بخش هیر توقیف و متخلف پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی استان معرفی شد.
 
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با هشدار به افرادی که با برداشت پوشش گیاهی غنی مراتع بکر و ییلاقی موجبات از بین رفتن و تخریب طبیعت استان می‌شوند، افزود: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با آمادگی کامل عرصه را برای چنین افرادی تنگ‌تر خواهند کرد و با متخلفان به‌صورت جدی و شدید برخورد می‌شود.
 
هدایت از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و هر گونه قاچاق خاک پیت و الوار جنگلی و زغال توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان که به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات مردمی بوده اطلاع دهند.
 
وی تصریح کرد:‌حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه‌ای همگانی بوده که انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته و با مشاهده چنین مواردی مراتب را اطلاع‌رسانی کنند تا بتوانیم از تخریب منابع طبیعی جلوگیری کنیم.