جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

کشفیات چوب جنگلی قاچاق در خلخال افزایش یافت - خبر

 

 

کشفیات چوب جنگلی قاچاق در خلخال افزایش یافت

فرمانده انتظامی خلخال گفت: میزان کشفیات مربوط به قاچاق چوب‌آلات جنگلی و صنعتی در بهار امسال در مقایسه با زمان مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی دارد.

کشفیات چوب جنگلی قاچاق در خلخال افزایش یافت

سرهنگ سیدهادی موسوی افزود: اجرای طرح ممنوعیت ۱۰ ساله برداشت چوب از جنگل‌های شمال کشور ، افزایش غیرمتتظره قیمت چوب در بازار و افزایش میل قاچاقچیان فرآورده‌های چوبی جنگلی به استفاده از راه‌های ارتباطی این شهرستان برای عبور محوله‌های قاچاق موجب افزایش قاچاق محموله‌های چوب جنگلی و صنعتی شده است.

وی با بیان اینکه امسال ۲ محوله ۲.۵ تنی و ۹.۵ تنی چوب جنگلی قاچاق در این شهرستان کشف شده ، اظهارداشت: امروز نیز ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالای خلخال موفق به شناسایی و توقیف یک محموله چوب جنگلی قاچاق ۱۰ تنی شدند.

وی از تشدید مبارزه با کالای قاچاق و احتکار از زمان شیوع بیماری کرونا در این شهرستان خبر داد و اظهارداشت: در ابن رابطه تاکنون چندین متهم قاچاق کالا از جمله شکر و اقلام  ضروری و مایحتاج عمومی مردم نیز با تشکیل پرونده مقدماتی به اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان معرفی شدند.

فرمانده انتظامی خلخال از کشف محموله ۲ تنی گندم بارگیری شده از این شهرستان به مقصد استان گیلان خبر داد و گفت: گندم مکشوفه از سوی ماموران پلیس مبارزه با کالای این فرماندهی در اختیار مدیریت جهاد کشاورزی خلخال قرار گرفت و پرونده قاچاق گندم نیز به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارجاع شد.