جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

کشت پسته در جنوب استان اردبیل توسعه می‌یابد - خبر

 

 

کشت پسته در جنوب استان اردبیل توسعه می‌یابد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: کشت پسته با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب در جنوب این استان توسعه می‌یابد.

کشت پسته در جنوب استان اردبیل توسعه می‌یابد

عدیل سروی عصر امروز در نشست ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی که در خمس خلخال برگزار شد، اظهار کرد: شرایط متفاوت‌تری را در تولید محصولات کشاورزی در جنوب استان شاهد هستیم به طوریکه کشت گونه‌ها و محصولات با ارزش افزوده بالاتر می‌تواند زمینه توانمندسازی فعالان بخش کشاورزی را فراهم کند.

وی تصریح کرد: سهم شهرستان خلخال از اقتصاد مقاومتی مشخص شده و هدف افزایش تولید محصولات کشاورزی در استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان عنوان کرد: 30 درصد مردم شهرستان خلخال به کشاورزی و دامداری مشغول هستند و آب و هوای منطقه عالی و مستعد است و خلخال دارای ظرفیت 69 میلیون متر مکعب است که برای دامپروری نیز شرایط مساعدی محسوب می‌شود.

سروی گفت: برای افزایش گوشت و مرغ از اعتبارات دولتی تخصیص پیدا کرده و مشکل دامپروری‌هایی که دارای نارسایی و یا نیمه‌فعال هستند با ارائه این تسهیلات حل می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در حال حاضر تولید فرآورده‌های گوشتی در خلخال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

سروی بیان کرد: برای ارائه آموزش‌های لازم در زمینه کشت پسته برنامه‌ریزی انجام شده تا با استفاده از کارشناسان استان‌های کرمان و سمنان زمینه کشت اصولی و کیفی‌تر این محصول فراهم آید.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی اضافه کرد: در سال اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی به عنوان اولویت اول استان اردبیل مورد توجه جدی قرار گرفته به طوریکه در مناطق مختلف اقدامات، فعالیت‌ها و حرکت‌های خوبی در حال انجام است تا زمینه مساعد برای تولید در این بخش فراهم آید.