جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

کسب رتبه شاخص کشوری اردبیل در واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی - خبر

 

 

کسب رتبه شاخص کشوری اردبیل در واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی استان اردبیل در رابطه با واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی رتبه شاخص کشوری را کسب کرد.

کسب رتبه شاخص کشوری اردبیل در واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، داود شایقی افزود: یکی از اولویتهای اساسی ستاد اقتصاد مقاومتی استان اردبیل، واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی است که در این زمینه این ستاد رتبه شاخص کشوری را در رابطه با واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی کسب کرده است.
 
وی با اشاره به این‌که جلسه ستاد مقاومتی استان اردبیل به طور مداوم و منظم با حضور دستگاه‌های اجرایی و مسئولان ارشد استانی برگزار می‌شود، افزود: پویایی اقتصاد، تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری مهم‌ترین ملاک ماست و در این زمینه دستگاه‌های اجرایی موظف هستند که اقدامات خود را به طور عملی انجام دهند.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل از شناسایی 116 پروژه عمرانی برای واگذاری به بخش‌های خصوصی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد، 51 پروژه به بخش خصوصی واگذار شده و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده ما بقی نیز به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
 
شایقی بیان کرد: در حال حاضر دولت به تنهایی قادر به اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام نیست و مهمترین راهکار برای تکمیل پروژه‌ها استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است که باید تمام دستگاه‌های اجرایی در این زمینه پیشگام باشند و اقدامات لازم و اساسی را انجام دهند.
 
وی تصریح کرد: واگذاری پروژه‌های عمرانی دولت به منظور استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و عمومی در راستای اقتصاد مقاومتی، رقابتی کردن و مردمی کردن اقتصاد است که این یکی از برنامه‌های مهم دولت است و در استان اردبیل برنامه‌ریزی‌‌های هدفمندی در این زمینه انجام شده تا شاهد تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به طور عملی باشیم.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل افزود: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بیش از 82 جلسه به طور منظم در اردبیل برگزار شده و مصوبات جلسات اقتصاد مقاومتی توسط دستگاه‌های اجرایی باید بدون هیچ بهانه‌ای انجام شود تا شاهد رشد اقتصادی منطقه باشیم.