جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

کرونا موجب کاهش آمار سوادآموزان در خلخال شد - خبر

 

 

کرونا موجب کاهش آمار سوادآموزان در خلخال شد

مدیر آموزش و پرورش خلخال گفت: شیوع بیماری کرونا بر فعالیت‌های نهضت سوادآموزی این شهرستان تاثیر منفی داشته و موجب کاهش آمار سوادآموزان شد.

کرونا موجب کاهش آمار سوادآموزان در خلخال شد

رضا محمدی افزود: در امتخانات پایان سال تحصیلی در مجموع ۵۷ نفر از ثبت‌نام کنندگان در این کلاس‌ها شرکت کردند که ۴۰ نفر این تعداد موفق به دریافت کارنامه قبولی شدند.

وی گفت: در مرحله تحکیم نیز از ۷۰ نفر پیش‌بینی شده برای سال تحصیلی گذشته ۲۵ نفر در امتحانات پایانی شرکت کردند که از این تعداد ۱۵ نفر قبول شدند.

مدیر آموزش و پرورش خلخال اظهارداشت: از ۶۰ نفر سوادآموز پیش‌بینی شده برای شرکت در کلاس‌های انتقال نهضت سوادآموزی نیز ۳۵ نفر موفق به شرکت در امتحان پایان سال شدند که ۳۰ نفر قبول شده و کارنامه دریافت کردند.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط کرونایی حاد امکان برگزاری کلاس‌های حضوری در نهضت سوادآموزی خلخال وجود ندارد، افزود: برگزاری کلاس‌های مجازی نیز با توجه به وضعیت سواد و کمبود امکانات استفاده از این فضا در اختیار سوادآموزان کم‌درآمد مشکل است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت ۳۲ آموزش‌دهنده در کلاس‌های نهضت سوادآموزی مشکل تامین حق بیمه تامین اجتماعی آنها و نیز مشکل تامین اعتبار برای تهیه گوشی تلفن همراه هوشمند برای استفاده این افراد برای آموزش کلاس‌های فضای مجازی را از سایر مشکلات سر راه نهضت سوادآموزی ذکر کرد.

محمدی تشریح کرد: این در حالی است که برای تکمیل چرخه آموزش غیرحضوری سوادآموزان و استفاده از فضای مجازی برای پیشبرد اهداف نهضت سوادآموزی این منطقه تکمیل زیرساخت‌های اینترنتی در روستاهای دور افتاده ضرورت دارد.