جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

کرونا در مشگین‌شهر وارد وضعیت بحرانی شد - خبر

 

 

کرونا در مشگین‌شهر وارد وضعیت بحرانی شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان مشگین‌شهر گفت: این شهرستان در زمینه گسترده‌تر شدن بیمای کرونا از ۲ ماه پیش در حالت قرمز بوده و با افزایش روند بیماران مبتلا به کرونا وارد وضعیت بحران شده است.

کرونا در مشگین‌شهر وارد وضعیت بحرانی شد
دکتر حسین شریفی اظهارداشت: در صورت ادامه روند فعلی تا پایان هفته آینده بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) از پذیرش بیماران کرونایی خودداری خواهد کرد.
 
وی گفت: در حال حاضر علاوه بر تکمیل شدن ظرفیت بخش کرونا برخی از بخش‌های بیمارستان نیز به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.
 
وی تصریح کرد: شهروندان در مورد رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک کوتاهی می‌کنند و در حال حاضر درصد استفاده شهروندان از ماسک زیر ۵۰ درصد است.
 
او افزود: در صورتی‌که درصد استفاده از ماسک به بالای ۸۵ درصد نرسد به هیچ وجه زنجیره انسانی این بیماری قطع نخواهد شد.  
 
دکتر شریفی تصریح کرد : تا اطلاع ثانوی همچنان برگزاری هرگونه همایش و جلسات غیرضروری و مجالس و محافل دسته‌جمعی و مراسم ختم و عروسی در مساجد و رستوران‌ها و خانه‌های شخصی ممنوع بوده و تمام اماکن عمومی ، تفریحی و گردشگری و مجتمع‌های آب درمانی و سالن‌های ورزشی و
 
قهوه‌خانه‌ها و واحدهای صنفی تعطیل خواهد بود.
 
 وی گفت: مقرر شده ادارات و نهادهای دولتی با بکارگیری نیمی از کارکنان خود فعالیت کنند و استفاده از ماسک، هم برای کارکنان ادارات و هم مراجعه‌کنندگان الزامی می‌باشد.