حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

کتابخانه مرکزی بیله‌سوار امسال به بهره‌برداری می‌رسد - خبر

 

 

کتابخانه مرکزی بیله‌سوار امسال به بهره‌برداری می‌رسد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استار اردبیل گفت: با تأمین اعتبار پروژه کتابخانه مرکزی بیله‌سوار در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

کتابخانه مرکزی بیله‌سوار امسال به بهره‌برداری می‌رسد
علی نواداد در  اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با اشاره پیشرفت فیزیکی 95 درصدی پروژه کتابخانه مرکزی بیله‌سوار، اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد با تامین اعتبار مورد نیاز این پروزه فرهنگی تا پایان سال این مجموعه فرهنگی به بهره برداری رسد.
 
وی  با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی برای مطالعه و کتابخوانی، افزود: دستگاه‌های فرهنگی باید بستر مناسب را برای دسترسی قشرهای مختلف به کتاب به وجود آورند و با معرفی کتاب‌های فاخر و تاثیرگذار زمینه اشتیاق مردم به کتاب و کتاب خوانی را فراهم نمایند.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار اردبیل با اشاره به روند توسعه‌ای فضاهای کتابخانه‌ای در سال‌های اخیر خواستار مشارکت اداره‌کل فرهنگ و اسلامی استان در کمک به تامین منابع مکتوب و غنی‌سازی  کتابخانه‌های تازه تأسیس شد.
 
نواداد به راه‌اندازی مراکز مطالعه کتاب در مکان‌های عمومی علی‌الخصوص اتوبوس‌های شهری و بین شهری، مطب پزشکان  و سایر مکان‌ها اشاره کرد و افزود:  فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه‌های عمومی استان در این زمینه باید اقدامات لازم را بعمل آورند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل همچنین به استفاده از ظرفیت فرهیختگان، نویسندگان بومی استان و نویسندگان ملی در برنامه‌های مختلف فرهنگی اشاره کرد وگفت: استفاده از این ظرفیت در برنامه‌های آموزشی فرهنگی و اجتماعی که با حضور قشرهای مختلف به ویژه دانش آموزان، دانشجویان، فرهنگیان برگزار می‌شود می‌تواند به عنوان الگوهای موفق نقش تاثیرگذاری در ارتقای سرانه مطالعه مردم ایفا نماید.