جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

کتابخانه‌های عمومی اردبیل به کتاب‌های کمک آموزشی مجهز می‌شوند - خبر

 

 

کتابخانه‌های عمومی اردبیل به کتاب‌های کمک آموزشی مجهز می‌شوند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: با مشارکت موسسه آموزشی قلم چی، کتابخانه‌های عمومی این استان به کتاب‌های کمک درسی تجهیز می‌شوند.

کتابخانه‌های عمومی اردبیل به کتاب‌های کمک آموزشی مجهز می‌شوند

پروانه رضاقلیزاده اظهارداشت: کتابخانه‌های عمومی در کنار ارائه خدمات فرهنگی و کتابخانه‌ای ، بخشی از مخزن کتابخانه را به کتاب‌های کمک درسی اختصاص داده که منابع این بخش از طریق کتاب‌های اهدایی دانشجویان و دانش‌آموزان و کمک‌های موسسات آموزشی از جمله قلم‌چی تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه غالب برنامه‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی در قالب ارتقای سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام می‌گیرد، افزود: با توجه به حضور گسترده دانش‌آموزان از کتابخانه‌ها این کتاب‌های آموزشی از منابع مختلف تهیه شده و در اختیار دانش‌آموزان قرار داده می‌شود.

رضاقلیزاده با قدردانی از حمایت‌های موسسه آموزشی قلم‌چی در تکمیل و تجهیز تعدادی از کتابخانه‌های روستایی و شهری خواستار ادامه این روند به منظور توسعه این فضاها در مناطق محروم و روستایی استان شد.

مرحمت مداح‌اصل ، مدیر موسسه آموزشی قلم‌چی اردبیل نیز در این نشست از آمادگی این موسسه برای ارسال کتاب‌های کمک آموزشی به کتابخانه‌های عمومی خبر داد و افزود: این موسسه همچنین در حمایت از دانش‌آموزان مستعد در نقاط محروم و روستایی با معرفی کتابخانه‌های عمومی نسبت به ارائه بورسیه آموزشی رایگان برای حضور در کلاس‌های آموزشی قلم‌چی اقدام می کند.

۷۹ باب کتابخانه عمومی در استان اردبیل فعال است که از این تعداد ۶۳ باب نهادی و ۱۶ باب مشارکتی است.