جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

کتابخانه‌های عمومی اردبیل از اول تیرماه بازگشایی می‌شود - خبر

 

 

کتابخانه‌های عمومی اردبیل از اول تیرماه بازگشایی می‌شود

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل از اول تیرماه بازگشایی می‌شود.

کتابخانه‌های عمومی اردبیل از اول تیرماه بازگشایی می‌شود

پروانه رضاقلیزاده،  گفت: کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل از فردا اول تیر ماه با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی به روی علاقه‌مندان به کتاب و کتاب خوانی باز است.

او افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و با در نظر گرفتن مسائل بهداشتی یک سری مقررات لازم برای رعایت مسائل بهداشتی کتابخانه‌ها انجام می‌شود که اعضای کتابخانه‌ها برای استفاده از سالن‌های مطالعه حضور پیدا می‌کنند و کتابخانه‌های عمومی استان با توجه به فاصله گذاری اجتماعی با تعداد محدود تری نسبت به قبل ارائه خدمات خواهند داد.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل بیان کرد: سیستم ارائه خدمات باز کتابخانه‌ای به صورت بسته خواهد بود و از ورود اعضا به بخش قفسه‌های کتابخانه‌ها خودداری خواهد شد و درخواست کتاب از طریق کتابدار بخش انجام می‌شود.

رضاقلیزاده با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بحث بازگشایی کتابخانه‌ها مد نظر بوده است افزود: تمامی تمدید کارت‌های اعضای کتابخانه‌ها تا ۴ ماه به صورت خودکار تمدید خواهد شد که برای تمدید کارت کتابخانه‌ها نیازی به مراجعه کتابخانه‌ها نیست.

او از کاهش حضور اعضا در کتابخانه‌ها خبر داد و بیان کرد: جریمه‌ای برای دیرکرد کتاب نخواهیم داشت و تا یک ماه فرصت دارند کتابی را که امانت گرفته شده است به کتابخانه‌ها تحویل دهند.