سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

کاهش 8 درصدی ثبت شکایت جامعه کارگری در سال گذشته - خبر

 

 

کاهش 8 درصدی ثبت شکایت جامعه کارگری در سال گذشته

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در سال گذشته 5 هزار و 900 شکایت کارگری به ثبت رسیده است که این میزان شکایت نسبت به سال 97 حدود 8 درصد کاهش یافته و در 20 مرجع حل اختلاف به این شکایت‌ها رسیدگی شده است.

کاهش 8 درصدی ثبت شکایت جامعه کارگری در سال گذشته

قاسم رحیمی اظهار کرد: کارگرانی که مشمول قانون کار و تامین اجتماعی هستند در بهره‌مندی از حق و حقوق خود به ویژه بهره‌مندی از بیمه بیکاری باید در سامانه «سابک» اطلاعات خود را ثبت کنند تا به درخواست آنها رسیدگی شود.
رحیمی با بیان اینکه وی میانگین رسیدگی به پرونده‌های شکایت کارگری را کمتر از 12 روز اعلام کرد و افزود: قبل از این مدت رسیدگی یک ماه بود که با سرعت مناسب رسیدگی به پرونده‌های شکایت کارگری در حال انجام است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در بحث مشاغل سخت و زیان‌آور سال گذشته 2 هزار و 300 مورد درخواست از جامعه کارگری را شاهد بودیم که با بررسی پرونده این کارگران برای یک هزار و 800 نفر کارگر واجد شرایط با هماهنگی تامین اجتماعی حکم بازنشستگی صادر شده است.
رحیمی به فعالیت‌های ورزشی کارگران و تلاش برای ایجاد یک فضای شاداب و باطراوت اشاره کرد و افزود: قطعا تقویت این روحیه در توسعه تولید و نشاط جامعه کارگری موثر بوده که در این راستا سالانه برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی اجرا شده است.
وی اظهار کرد: کارگران ما در 119 رویداد ملی و جهانی در قالب 32 تیم منتخب کارگری حضور یافتند که ماحصل این حضور کسب 41 مدال جهانی و ملی بوده است.