جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

کاهش 70 درصدی تخریب اراضی ملی در شمال اردبیل - خبر

 

 

کاهش 70 درصدی تخریب اراضی ملی در شمال اردبیل

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اردبیل از کاهش 70 درصدی تخریب‌ها در حوزه اراضی ملی در شمال این استان خبر داد.

کاهش 70 درصدی تخریب اراضی ملی در شمال اردبیل

شهامت هدایت عصر امروز در همایش حفاظت و قانون در محل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اردبیل اظهار کرد: با توجه به اعمال جریمه هفت میلیون تومانی به ازای هر هکتار تخریب اراضی ملی به عنوان ابزار کنترلی، زمینه خوبی برای صیانت از عرصه‌های جنگلی و مرتعی به وجود آمده است.

وی تصریح کرد: ‌به هیچ وجه تعداد نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان با مساحت عرصه‌های منابع طبیعی همخوانی ندارد ولی به رغم این ناهمگونی‌ها تلاش مضاعفی شکل گرفته تا با سودجویان برخورد شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان استفاده از تکنولوژی‌های جدید را در بحث حفاظت و نگهداری از عرصه‌های جنگلی و مرتعی یادآور شد و گفت: به راحتی می‌توان با استفاده از این دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های جدید آسیب‌ها را کاهش داد.

این مسئول رسیدگی به تخلفات قانونی را قاطع و صریح در این عرصه یادآور شد و افزود: در یک سال اخیر بیش از یک‌هزار و 355 پرونده در این حوزه رسیدگی شده که 77 درصد احکام صادر شده به نفع منابع طبیعی بوده است.

وی به میزان کشفیات چوب‌آلات در سال‌جاری اشاره کرد و ادامه داد: ‌بیش از چهار هزار اصله درخت، 21 تن زغال در این مدت کشف و ضبط شده و شاهد معدوم‌سازی 110 کوره زغال‌پزی بودیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، هدایت، برداشت هرگونه خاک پیت را به عنوان خاک غنی‌ شده مرتعی ممنوع اعلام کرد و گفت: با حفظ و حراست از عرصه‌های جنگلی، مراتع و اراضی ملی با مشارکت مردم و آگاهی‌بخشی آنها سعی و تلاشمان بر کم کردن آسیب‌ها در این حوزه بوده است.