رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

کاهش 40 درصدی مصدومان در چهارشنبه آخر سال در اردبیل - خبر

 

 

کاهش 40 درصدی مصدومان در چهارشنبه آخر سال در اردبیل

چهارشنبه آخرسال 97 در استان اردبیل مراکز درمانی شب نسبتا آرامی را سپری کردند.

کاهش 40 درصدی مصدومان در چهارشنبه آخر سال در اردبیل

سرهنگ نوری معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: با همکاری تمامی نهادهای زیربط خصوصا نیروی انتظامی و مراجع قضایی امسال حوادث چهارشنبه آخر سال نسبت به سال گذشته بیش از 40 درصد کاهش یافت 
وی گفت یک از دلایل کاهش حوادث در کنار فرهنگ سازی و پرهیز خانواده های از اقدامات پر خطر دراین شب جلوگیری از دسترسی برخی از افراد سود جو به مواد اولیه ساخت بمب های دستی بود هر ساله باعث تلفات و حوادث دلخراشی بودند.
سرهنگ نوری افزود خوشبختانه شب گذشته در اردبیل هیچ مورد فوتی ناشی از استفاده از مواد محترقه گزارش نشده و مصدومیت های بوجود آمده نیز عمدتا جزیی بوده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان هم گفت خوشبختانه شدت مصدومیت ها در شب گذشته نسبت به چهارشنبه سوری های سالهای گذشته بسیار کم بوده و در کل 150مصدوم در سراسر استان به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که تنها 13 نفر بستری شده و بقیه بصورت سرپایی درمان شده اند.
دکتر اخوان اکبری افزود سه مورد قطع انگشت بر اثر انفجار مواد محترقه در سطح استان اتفاق افتاده و 3 نفر نیز به دلیل شدت جراحات به متخصص ارجاع شده اند.
وی گفت از 150 نفر مصدوم 91 نفر مربوط به مرکز استان و مابقی سایر شهرستانها بوده است. 80 درصد مصدومان مرد و 20 درصد از مصدومان شب گذشته خانمها بودند و بیش از 60 درصد مصدومان هم پایین تر از 29 سال سن دارند.