رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

کاهش 22 درصدی آمار تصادفات فوتی درون شهری - خبر

 

 

کاهش 22 درصدی آمار تصادفات فوتی درون شهری

رئیس پلیس راهور استان اردبیل از کاهش 22 درصدی آمار تصادفات فوتی در شهرهای استان اردبیل خبر داد.

کاهش 22 درصدی آمار تصادفات فوتی درون شهری

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، آقامحمدیان در نشست با خبرنگاران گفت: تصادفات منجر به فوت حوزه درون شهری استان در هشت ماهه سال گذشته ۲۳ نفر بود که امسال با ۵ نفر کاهش به ۱۸ نفر رسیده است و در نتیجه شاهد کاهش  22در صدی تصادفات منجر به فوت درحوزه درون شهری هستیم.
وی افزود: 56 درصد فوتی‌های تصادفات درون شهری عابران پیاده هستند که بیشتر دلیل این تصادفات ، بی توجهی به جلو از سوی رانندگان و سرعت غیرمجاز است.
رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: با توسعه کنترل مکانیزه تخلفات راهور علاوه بر کاهش تصادفات ، شاهد اجرای طرح‌های مختلفی از جمله طرح زوج و فرد در سطح استان خواهیم بود.
آقامحمدیان اظهار کرد: در هشت ماه امسال تعداد 3 هزار و 867 پلاک جدید به متقاضیان داده شده که نسبت به سال گذشته در همین بازه زمانی کاهش هفت درصدی را داشته است.
وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی ، شماره‌گذاری خودروهای وارداتی 52 درصد و اسقاط خودروهای فرسوده 80 درصد کاهش یافته است.
رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: مهلت بخشودگی دوبرابر جرائم راهور تا 30 آذر ماه است و این زمان به هیچ عنوان قابل تمدید نخواهد بود و از هم‌استانی‌ها انتظار داریم تا در موعد مقرر نسبت به بخشودگی دو برابری جرائم اقدام کنند.
وی افزود: اعتراض به جرائم رانندگی 11.7 درصد افزایش یافته است و بسیاری از مشکلات ترافیکی در اثر عملیات‌های عمرانی شهرداری‌های ایجاد می‌شود.