رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

کاهش 10 درجه ای دمای هوا در اردبیل - خبر

 

 

کاهش 10 درجه ای دمای هوا در اردبیل

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: دمای هوای امروز در سطح استان نسبت به روز گذشته تا ۱۰ درجه کاهش یافته است.

کاهش 10 درجه ای دمای هوا در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی دولتی‌مهر، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل افزود: براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی که از قبل اعلام شده بود از شامگاه روز گذشته ما شاهد بارش‌هایی در نقاط مختلف استان بودیم به طوری که بارش باران و کاهش محسوس دما در مناطق مختلف استان اردبیل و به ویژه در مناطق کوهستانی که با بارش باران و برف همراه بوده، اردبیل را فرا گرفته است.

وی با اشاره به میزان بارش‌ها در این مدت در سطح استان بیان کرد: بیشترین بارش‌ها را ما در شهرستان نیر با 9 میلیمتر شاهد بودیم و در سایر مناطق نیز این بارش‌ها در بیله‌سوار 0.8، در گرمی 0.3، مشگین‌شهر 2.2، سرعین 3.2، فرودگاه اردبیل 2.2، نمین 0.2، فیروزآباد 0.6 و خلخال 1.2 میلیمتر بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل میزان بارش‌ها در شهرستان اردبیل را 1.2 میلیمتر دانست و گفت: در برخی مناطق استان شامل آلوارس سرعین، حور، خلخال، نیر و سرعین نیز ما شاهد بارش برف بودیم که بیشترین بارش برف به میزان پنج سانتیمتر بوده است.

دولتی‌مهر با اشاره به کاهش دمای هوا در سطح استان اردبیل تصریح کرد: دمای هوای امروز در سطح استان نسبت به روز گذشته تا 10 درجه کاهش یافته و پیش‌بینی می‌شود که این روند کاهشی تا روز دوشنبه ادامه داشته و هوای سرد در استان حاکم خواهد بود.

وی افزود: سامانه بارشی که از روز گذشته در استان شاهد آن هستیم از پیش از ظهر امروز در حال تحلیل بوده و با خروج این سامانه هوای سرد در سطح استان حاکم خواهد بود به طوری که از روز سه‌شنبه تا آخر هفته جوی نسبتا پایدار با افزایش نسبی دما و وزش بادهای جنوبی پیش‌بینی می‌شود.