جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

کاهش ۴۸ درصدی صادرات از پایانه مرزی بیله سوار/کاهش ۱۰۰ درصدی تردد مسافر - خبر

 

 

کاهش ۴۸ درصدی صادرات از پایانه مرزی بیله سوار/کاهش ۱۰۰ درصدی تردد مسافر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از کاهش ۴۸ درصدی صادرات از پایانه مرزی بیله سوار در ۶ ماه گذشته خبر داد.

کاهش ۴۸ درصدی صادرات از پایانه مرزی بیله سوار/کاهش ۱۰۰ درصدی تردد مسافر
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کلیم الله وثوقی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه در مدت یاد شده حدود ۱۰۹ هزارتن کالا صادر شده افزود: در مدت مشابه سال گذشته ۲۱۰ هزارتن صادر شده بود که این مهم کاهش ۴۸ درصدی را نشان می‌دهد.
 
او افزود: حدود ۱۰۹ هزارتن کالا توسط ۴ هزارو ۸۱۱ دستگاه کامیون از مرز بیله سوار صادر شده که از این تعداد بیش از ۱۰۵ هزار تن کالا توسط ۴ هزارو ۶۴۰ دستگاه کامیون ایرانی و ۳ هزارو ۷۷۴ تن کالا توسط ۱۷۱ دستگاه کامیون گرجی از مرز خارج شده است.
 
عضو شورای ترافیک استان اردبیل محصولات کشاورزی، کاشی، شیشه، نمک، سنگ ساختمانی، پسته، نئوپان، خرما، را عمده کالا‌های صادر شده ایرانی عنوان کرد.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات این میزان کالای ایرانی به کشور‌های آذربایجان، روسیه، گرجستان و حوزه قفقاز را یادآور شد و افزود:در ۶ ماه گذشته ۹۴ هزارو ۷۵۸ تن کالا توسط ۴ هزارو ۲۴ دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده است.
 
وثوقی تصریح کرد: آب معدنی، برنج، گچ، سنگ‌های ساختمانی، سیمان، ام دی اف، نئوپان، سیمان، نمک، پروفیل، هیدروکربن و بیسکویت عمده‌ترین کالا‌های ترانزیت خروجی شده هستند.
 
او گندزدایی و ضدعفونی مرتب پایانه مرزی بیله سوار را باهدف مبارزه با ویروس کرونا بیان کرد و گفت: به دلیل شیوع این ویروس منحوس تردد مسافر از پایانه مرزی ۱۰۰ درصد کاهش یافته است.