جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

کاهش ۴۰ درصدی جابجایی مسافر در استان اردبیل - خبر

 

 

کاهش ۴۰ درصدی جابجایی مسافر در استان اردبیل

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در هشت ماه امسال جابجایی مسافر در این استان به دلیل شیوع ویروس کرونا ۴۰ درصد کاهش داشته است.

کاهش ۴۰ درصدی جابجایی مسافر در استان اردبیل
رضا شیرین‌زاده، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در این مدت ۸۳۹ هزار مسافر در استان جابجا شدند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال که یک میلیون و ۳۸۸ هزار مسافر بود ۴۰ درصد کاهش داشته است.
 
او با اشاره به اینکه امسال تعداد سفر‌ها ۱۴ درصد کاهش داشته است افزود: در هشت ماه پارسال ۱۹۴ هزار و ۵۷۰ مورد سفر در استان انجام شده که این رقم امسال ۱۶۶ هزار و ۳۶۳ مورد بوده است.
 
شیرین زاده به فعالیت ۵۴ شرکت مسافری در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: از این تعداد مسافر ۳۵۲ هزار نفر با وسیله نقلیه اتوبوس، ۹۳ هزار نفر با مینی‌بوس و ۳۹۲ هزار نفر نیز از طریق ناوگان سواری جابجا شده‌اند.
 
او اظهارداشت: در مجموع ۱۴ هزار و ۱۷۱ راننده در استان در حال خدمات‌رسانی به مردم و مسافران هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ راننده در بخش مسافر به مردم خدمت می‌کنند.
 
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از فعالیت هزار و ۱۸۰ دستگاه ناوگان عمومی مسافری در استان خبر داد و افزود: از این تعداد ۵۷۱ دستگاه سواری، ۳۶۸ دستگاه اتوبوس و همچنین ۲۴۱ دستگاه مینی‌بوس می‌باشد.
 
شیرین‌زاده با بیان اینکه با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا بلیط مسافران اتوبوس‌ها پس از استعلام کد ملی و اطمینان از سلامت آن‌ها صادر می‌شود، گفت: مسوولان شرکت‌های مسافربری قبل از صدور بلیط باید وضعیت کرونای مسافر را از طریق ارسال کدملی وی به سامانه سروا (سازمان فنی اطلاعات ایران) استعلام کنند.
 
او اظهارداشت: علاوه بر اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی و ترمینال‌ها به طور مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم و دستورالعمل‌های بهداشتی به شرکت‌های حمل و نقل ابلاغ شده و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در حال اجراست.