جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

کاهش ۳۷ درصدی تردد در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل - خبر

 

 

کاهش ۳۷ درصدی تردد در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل

سرپرست مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: به دلیل ایجاد محدودیت‌های کرونایی تردد در مبادی ورودی و خروجی استان ۳۷ درصد کاهش یافته است.

کاهش ۳۷ درصدی تردد در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل

امید نسیمی، سرپرست مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از محور اردبیل آستارا گفت: در بازه زمانی ۱۱ الی ۱۶ آبان سال گذشته ۱۳۷ هزارو ۲۱۱ تردد در مبادی ورودی و خروجی استان به ثبت رسیده بود که با اعمال محدودیت‌های کرونایی این میزان در ماه جاری به ۸۶ هزارو ۹۸۵ تردد رسید.

او از ثبت ۵۶ میلیون و ۷۶۱ هزار تردد در محور‌های مواصلاتی استان توسط ۶۶ سامانه تردد شماری در ۷ ماه گذشته خبر داد و گفت: این میزان تردد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که بیش از ۷۲ میلیون تردد بود کاهش ۲۲ درصدی را نشان می‌دهد.

سرپرست مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: بیشترین تردد استان با ثبت ۵ میلیون و ۵۲۹ هزار مورد در محور اردبیل – آستارا و بالعکس، محور اردبیل سه راهی سرعین و بالعکس ۴ میلیون و ۱۵۱ هزارتردد و محور اردبیل - مغان و بالعکس محدوده سه راهی صحرا نیز ۳ میلیون و ۴۸۱ هزار تردد انجام شده است.

نسیمی میانگین سرعت استان در مدت یاد شده را ۷۱ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مجموع تردد در مبادی ورودی و خروجی استان در ۷ ماه گذشته کاهش ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

او بر رعایت قوانین و تردد با سرعت مطمئنه تاکید کرد و افزود: براساس آمار‌های سامانه‌های تردد شماری محور‌های اردبیل - سه راهی صحرا -گرمی - بیله سوار، سه راهی مشگین شهر -سربند - پارس آباد، سه راهی سربند - اصلاندوز-کلیبر، جعفر آباد پارس آباد و سه راهی مشکین شهر – اهر بیشترین تخلف سرعت غیرمجاز نسبت به مجموع تردد را دارند.