رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

کاهش ۳۴ درصدی انتقال مصدوم با حضور به موقع امدادگران در اردبیل - خبر

 

 

کاهش ۳۴ درصدی انتقال مصدوم با حضور به موقع امدادگران در اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از کاهش ۳۴ درصدی انتقال مصدوم به واسطه حضور به موقع امدادگران به ویژه در حوادث ترافیکی خبر داد.

کاهش ۳۴ درصدی انتقال مصدوم با حضور به موقع امدادگران در اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رامین معبودی در نشست مشترک با اصحاب رسانه تصریح کرد: در نوروز امسال به نسبت سال گذشته با کاهش انتقال مصدوم و درمان سرپایی در محل مواجه بودیم به‌طوری‌که از 122 مصدوم حوادث ترافیکی، صرفا 34 نفر به مراکز درمانی انتقال یافته و مابقی به صورت سرپایی درمان شدند.
 
وی از جمله اهداف هلال احمر را کاهش زمان حضور در صحنه حادثه عنوان کرد و گفت: در نوروز امسال توانستیم به این هدف دست یافته و میانگین زمان حضور را از 11 دقیقه و 44 ثانیه به 8 دقیقه و 26 ثانیه کاهش دهیم.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به امداد رسانی هلال احمر به 2400 حادثه دیده در حد فاصل 25 اسفند 97 لغایت 17 فروردین ماه 98، افزود: بیشترین حادثه دیده با 2210 نفر  مربوط به حوادث برف است و تنها در یک حادثه کولاک، 571 نفر به صورت اضطراری اسکان یافتند.
 
معبودی با بیان اینکه 88 تیم عملیاتی هلال احمر در طرح نوروزی امداد و نجات حضور داشتند، تصریح کرد: 2244 نفر- روز نیروهای امدادی خدمت‌رسانی کردند و می‌توان گفت به واسطه بهبود خدمت‌رسانی آسیب‌های ناشی از حوادث ترافیکی نیز کاهش یافته است.
 
وی افزود: در این ایام هلال احمر در 71 حادثه  خدمت‌رسانی داشته که از این تعداد 46 مورد حوادث جاده‌ای و  12 مورد برف و کولاک است و در مجموع اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی موجب شده سطح حوادث کاهش یابد.