جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

کاهش ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در اردبیل - خبر

 

 

کاهش ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در اردبیل

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: دمای هوای استان بین ۱۰ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد.

کاهش ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: براساس نقشه‌های هواشناسی، از امروز با عبور سامانه ناپایدار جوی از منطقه تغییراتی در هوای استان رخ می‌دهد که شاهد این تغییران از ظهر امروز در مناطق مختلف استان خواهیم بود.

وی افزود: این سامانه به ویژه نواحی منتهی به کوه سبلان در بخش‌هایی از شهرستان‌های مشکین‌شهر، سرعین و نیر در نواحی منتهی به استان گیلان و کوه‌های باغرو شامل بخش‌هایی از شهرستان خلخال و نمین و مناطقی از شمال استان به ویژه بخش‌هایی از شهرستان گرمی را در بر می‌گیرد.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: نوع پدیده‌های مورد انتظار این سامانه افزایش ابر گاهی توام با مه به ویژه در نواحی منتهی به استان گیلان و بخش‌هایی از شمال استان و وزش باد‌های تند تا نسبتا شدید که حداکثر سرعت وزش باد گاهی تا ۷۲ کیلومتر بر ساعت و بیشتر خواهد بود، است.

محمدی از رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد برخورد صاعقه و احتمال بارش تگرگ خبر داد و گفت: با ورود این سامانه کاهش محسوس دمای هوا بین ۱۰ تا ۱۲ درجه سلسیوس از امروز تا روز سه‌شنبه رخ می‌دهد.

وی اوج فعالیت این سامانه را مربوط به روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه دانست و تصریح کرد: با توجه به نوع بارش‌ها به صورت رگباری آب گرفتگی معابر عمومی دور از انتظار نبوده و بارش تگرگ در مناطق مستعد از امشب تا عصر فردا احتمال می‌رود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل اظهار کرد: کاهش دید ناشی از پدیده مه در جاده‌های مواصلاتی استان به ویژه در گردنه حیران و اسالم و بارش برف در ارتفاعات کوه سبلان و آلوارس طی بعد از ظهر و عصر فردا نیز پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: این سامانه سرد و بارشی از بعد از ظهر روز سه‌شنبه از استان خارج می‌شود.