جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

کاهش نرخ خاموشی برق در اردبیل - خبر

 

 

کاهش نرخ خاموشی برق در اردبیل

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: نرخ خاموشی در استان به ازای هر مشترک ۲.۶۵ دقیقه در روز است که تلاش می شود همچنان این رقم کاهش یابد.

کاهش نرخ خاموشی برق در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسن محمدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل افزود: در حال حاضر تولید برق در اردبیل بیش از سه برابر برق مصرفی استان است که مازاد برق تولیدی در این استان به شبکه سراسری کشور تزریق می شود.

وی ظرفیت تولید نیروگاهی استان را هزار مگاوات برشمرد و تصریح کرد: در مقابل نرخ خاموشی در استان به ازای هر مشترک ۲.۶۵ دقیقه در روز است که تلاش می شود همچنان این رقم کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان انجام تعمیرات به صورت خط گرم و اجرای پروژه های کابل خود نگهدار به صورت برق‌دار و بدون اعمال خاموشی را از اهداف این شرکت جهت کاهش نرخ خاموشی در استان برشمرد.

محمدی در عین حال برلزوم کاهش مصرف برق در استان تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به الزام کاهش ۱۰ درصدی میزان مصرف جهت کمک به سایر استان ها بویژه استان های گرمسیر و جهت گذر از پیک بار کشور، نیازمند صرفه جویی و مدیریت مصرف هستیم.

وی عمده ترین برنامه های سال جاری را برای مدیریت پیک مصرف برق، جلب مشارکت مشترکان صنعتی و کشاورزی با پرداخت پاداش تشویقی و فرهنگ سازی مدیریت مصرف بین اقشار مردم عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بیان داشت: با افزایش مصرف برق در تابستان، صرفه جویی توسط مشترکان در تمام اوقات شبانه روز به خصوص در زمان پیک بار جهت جلوگیری از اعمال خاموشی ضروری است.