جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

کاهش میزان بارندگی در اردبیل - خبر

 

 

کاهش میزان بارندگی در اردبیل

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: امسال میزان بارندگی نسبت به سال زراعی گذشته ۴۰ درصد در استان اردبیل کاهش یافته است.

کاهش میزان بارندگی در اردبیل

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، داود نجفیان در جلسه شورای حفاظت آب در استانداری اردبیل اظهار داشت: میزان بارندگی امسال در استان اردبیل نسبت به سال زراعی گذشته 40 درصد کاهش یافته که امسال در مناطق مختلف استان اردبیل با کاهش بارندگی مواجه بودیم که در این زمینه نیاز است در مصرف آب به ویژه در بخش کشاورزی مدیریت همه‌جانبه‌ای از سوی کشاورزان انجام شود.
 
وی با اشاره به اینکه میزان بارش باران و برف در شهرستان اردبیل 63 میلی‌متر بوده است، افزود: این میزان در سال زارعی گذشته 131 میلی‌متر بود که کاهش بسیار چشمگیری در شهرستان اردبیل باتوجه به کاهش باران و برف وجود دارد.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل تصریح کرد: بارش باران و برف در شهرستان مشگین‌شهر نیز نسبت به سال زراعی گذشته کاهش داشته است و نیاز است مردم در مصرف آب مصرف بهینه را مبنای کار قرار دهند تا بتوانیم علاوه بر برطرف‌کردن دغدغه آب ذخایر آبی خود را نیز افزایش دهند.
 
نجفیان از کاهش بارندگی در دشت مغان نیز خبر داد و گفت: این امر در شهرستان خلخال نیز نسبت به سال زراعی گذشته کاهش یافته است و باتوجه به کاهش بارش باران و برف انتظار می‌رود کشاورزان منطقه با مبنا قرار دادن آبیاری نوین در زمینهای زراعی خود گام بزرگی در مدیریت مصرف آب بردارند.
 
وی اظهار کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل با همکاری سازمان جهاد کشاورزی در صدد است کشاورزان منطقه را برای آبیاری نوین در زمینهای زراعی خود سوق دهد که باید کشاورزان منطقه نیز همکاری همه‌جانبه‌ای با مسئولان داشته باشند تا بتوانیم طرح آبیاری نوین در زمین‌های زراعی را به طور موفق اجرا کنیم.