رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

کاهش مهاجرت بی‌رویه از روستاهای اردبیل نیازمند توسعه اشتغال است - خبر

 

 

کاهش مهاجرت بی‌رویه از روستاهای اردبیل نیازمند توسعه اشتغال است

استاندار اردبیل کاهش مهاجرت بی‌رویه از روستاهای اردبیل را نیازمند توسعه اشتغال در این مناطق دانست و گفت: توسعه اشتغال در مناطق روستایی از مهمترین برنامه‌ها در این راستا است.

کاهش مهاجرت بی‌رویه از روستاهای اردبیل نیازمند توسعه اشتغال است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنام‌جو صبح امروز در جلسه تخصصی کارگروه اشتغال استان اردبیل اظهار داشت: در راستای توسعه اشتغال در سطح استان اردبیل باید تمامی مسئولان در سطح استان اهتمام و تلاش همه‌جانبه‌ای داشته باشند تا بتوانیم مشکلات در این حوزه را کاهش دهیم.
وی کاهش مهاجرت بی‌رویه از روستاهای اردبیل را نیازمند توسعه اشتغال در این مناطق برشمرد و بیان کرد: توسعه اشتغال در مناطق روستایی از مهمترین برنامه‌ها در این راستا بوده چرا که این امر زمینه را برای کاهش مهاجرت روستاییان به مناطق شهری فراهم کرده و افزایش تولیدات روستاییان را به دنبال خواهد داشت.
 
استاندار اردبیل احیای روستاهای خالی از سکنه را از دیگر برنامه‌ها در راستای ارائه تسهیلات اشتغال روستایی دانست و افزود: انتظار می‌رود برای تحقق این مهم مسئولان امر تلاش لازم را داشته و بانک‌های عامل همکاری مطلوبی را با متقاضیان داشته باشند.
 
بهنام‌جو افزایش اشتغال در مناطق روستایی را عامل افزایش نشاط و روحیه امید در بین روستاییان برشمرد و تصریح کرد: باید بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی مشکلات متقاضیان دریافت تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی را بررسی کرده و برای رفع آنها اقدام کنند.
 
وی با اشاره به هدفگذاری ایجاد 20 هزار فرصت شغلی جدید در استان گفت: روستاییان سهم مناسبی در این حوزه دارند که انتظار می‌رود این قشر از فرصت پیش آمده استفاده کرده و در راستای کاهش مشکلات اشتغال در این مناطق از آن بهره‌برداری کنند که این امر مستلزم همکاری بانک‌ها و کاهش بروکراسی‌های سخت اداری است.