رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

کاهش مصرف فرآورده‌های نفتی در اردبیل - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کاهش مصرف فرآورده‌های نفتی در اردبیل

کاهش مصرف فرآورده‌های نفتی در اردبیل


مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اردبیل گفت: در ۹ ماهه نخست امسال مصرف فرآورده‌های نفتی در اردبیل ۱۱.۳ درصد کاهش یافته است.

کاهش مصرف فرآورده‌های نفتی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت مدنی در جلسه بررسی وضعیت مصرف فرآورده‌های نفتی در اردبیل اظهار داشت: در 9 ماهه نخست امسال مصرف فرآورده‌های نفتی در اردبیل 11.3 درصد کاهش یافته و میزان مصرف فرآورده نفتی در حدود 575 میلیون لیتر بوده است.

وی افزود: میزان مصرف فرآورده‌های نفتی در سال گذشته 640 میلیون لیتر بوده که این میزان امسال در حدود 11.3 درصد کاهش یافته که امیدواریم مصرف فرآورد‌ه‌های نفتی در منطقه به وضعیت مطلوب برسد و بتوانیم شاهد مدیریت مصرف بهینه‌ در منطقه باشیم.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اردبیل گفت: میزان مصرف نفت سفید در 9 ماهه نخست امسال در حدود 40 میلیون لیتر و مدت مشابه سال قبل 51 میلیون لیتر بوده که این میزان مصرف کاهش 21 درصدی را نشان می‌دهد و در مصرف نفتکوره با کاهش 3 درصدی روبرو بوده به طوری که میزان مصرف امسال 3 میلیون و 500 هزار لیتر و مدت مشابه سال گذشته در حدود 3 میلیون و 700 هزار لیتر بوده است.

مدنی تصریح کرد:‌ مصرف نفتگاز غیر نیروگاهی کمتر از یک درصد کاهش داشته که میزان مصرف در 9 ماهه امسال در حدود 249 میلیون لیتر بوده که در مقایسه با مصرف 250 میلیون لیتری سال قبل چندان تغییری نداشته و می‌توان گفت تقریبا در همان اندازه مانده است.

وی بیان کرد:‌ طبق آخرین گزارشات به دست آمده در 9 ماهه نخست امسال مصرف بنزین با 1.2 درصد رشد مواجه شده و میزان استفاده از بنزین برابر با 242 میلیون لیتر بوده است که این موضوع نشان از افزایش میزان استفاده از سوخت بنزین نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.