سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز در اردبیل - خبر

 

 

کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز در اردبیل

شهردار اردبیل از کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز در سه سال اخیر در این شهرستان خبر داد.

کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز در اردبیل

حمید لطف‌اللهیان عصر امروز در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت‌المال و اراضی ملی در اردبیل اظهار کرد: در این مدت بیش از 10 هزار فقره پرونده در ماده 100 تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفته که برای یک‌هزار و 300 پرونده حکم تخریب صادر شده است.

وی با بیان اینکه هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز مشکلات متعددی را برای شهرداری رقم می‌زند که باید در مقابله با این پدیده آگاه‌سازی و روشنگری‌ها برای ساکنان این مناطق انجام شود، تصریح کرد: قطعاً با تعیین محدوده شهری و جنگل‌کاری که در این حوزه انجام می‌شود، سعی و تلاش ما بر این است تا اجازه شکل‌گیری سکونت‌گاه‌های غیررسمی و برخی ساخت و سازهای غیرمجاز را ندهیم.

شهردار اردبیل گفت: با حکم دادگستری و مراجع قضایی قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز به سرعت انجام شده و ما بدون تعارف سعی می‌کنیم اجازه تکرار چنین اقداماتی را ندهیم.

لطف‌اللهیان به توسعه همه‌جانبه در شهر اردبیل اشاره کرد و افزود: ما به توسعه از هر جنس اعم از فرهنگی،‌ اجتماعی،‌ عمرانی و خدمات شهری توجه جدی داریم.

وی بیان کرد: در این بین اولویت توسعه از جنس شهر و شهروند محوری و انسان ‌محوری است که به عنوان هدف اصلی در برنامه‌ریزی‌ها و افق روشن در این حوزه مورد توجه است.

لطف‌اللهیان همچنین به ضرورت پرداخت حق و حقوق و بیمه کارگران اشاره کرد و ادامه داد: کارگران فعال در شرکت‌های فضای سبز و خدمات شهری ضرورت دارد در تداوم روند پرداخت به موقع حق و حقوق کارگران اقدام لازم و جدی را انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در ارتباط با پرداخت به موقع حق و حقوق کارگران تاکنون موفق عمل کردیم و بعد از این نیز با رعایت ضوابط و مقررات می‌توانیم شایسته عمل کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، شهردار اردبیل از مسؤولان شرکت‌های طرف قرارداد خواست از این پس با برنامه‌ریزی مناسب نسبت به پرداخت به موقع حقوق و بیمه تأمین اجتماعی کارگران خدمات شهری و فضای سبز اقدام کنند.