سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

کاهش حق بیمه محصولات کشاورزی - خبر

 

 

کاهش حق بیمه محصولات کشاورزی

رئیس صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان از کاهش حق بیمه محصولات کشاورزی و افزایش میزان تعهد خسارت پرداختی در استان خبر داد .

کاهش حق بیمه محصولات کشاورزی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمدی افزود : در سال زراعی جاری با هدف حمایت از کشاورزان و باغداران دو طرح مهم با عنوان بیمه پایه و بیمه شاخص عملکرد در استان اردبیل اجرا  می شود .

وی با بیان اینکه با اجرای این دو طرح حق بیمه پرداختی از سوی بیمه گذاران به طور میانگین تا 70درصد کاهش می یابد ،گفت : تعهد صندوق نیز در مورد خسارتهای پرداختی تا 60درصد افزایش می یابد.
رئیس صندوق بیمه محصولات کشاورزی تصریح کرد : فرصت بیمه در بخش زراعت در مناطق سردسیر استان اردبیل از جمله شهرستانهای اردبیل ،مشگین شهر ،خلخال ،کوثر نیر و نمین تا پایان آبان ماه بوده و باغداران نیز می توانند تا پایان دی ماه نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.
محمدی گفت : در سال زراعی گذسته بیش از 40میلیارد ریال به بخش زراعت و حدود 200میلیارد ریال به بخش باغبانی استان خسارت وارد شده است .
وی با بیان اینکه صندوق بیمه محصولات کشاورزی تنها نهاد حمایتی دولتی از خسارت دیدگان می باشد به باغداران ،کشاورزان و دامداران توصیه کرد در اسرع وقت نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.