رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

کاهش جمعیت کیفری زندان‌های اردبیل نیازمند تلاش شوراهای حل اختلاف است - خبر

 

 

کاهش جمعیت کیفری زندان‌های اردبیل نیازمند تلاش شوراهای حل اختلاف است

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در امور شوراهای حل اختلاف گفت: در حال حاضر جمعیت کیفری بالا در زندان‌های استان از مهمترین معضلات بوده که کاهش این معضل نیازمند همکاری و تلاش هر چه بیشتر شوراهای حل اختلاف است.

کاهش جمعیت کیفری زندان‌های اردبیل نیازمند تلاش شوراهای حل اختلاف است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شهباز ابراهیمی صبح امروز در جلسه بررسی روند کار شورای حل اختلاف مستقر در زندان مشگین‌شهر اظهار داشت:‌ اقدامات انجام شده در راستای تلاش کاهش جمعیت کیفری زندان از طریق صلح و سازش بین طرفین دعوا از سوی شورای حل اختلاف زندان مشگین‌شهر مناسب و مطلوب بوده که انتظار می‌رود این اقدامات تداوم یابد.
 
وی بیان کرد: شورای حل اختلاف یکی از بزرگترین ظرفیت‌ها برای دادگستری است تا بتواند از طریق مصالحه دعوای طرفین در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها به ویژه در دعاوی کم اهمیت و یا اختلافات خانوادگی و مالی نقش بسزایی ایفا کند که انتظار می‌رود فعالیت‌های اعضای این شورا بیش از گذشته افزایش یابد.
 
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در امور شوراهای حل اختلاف با اشاره به عملکرد 6 ماهه نخست امسال شورای حل اختلاف زندان مشگین‌شهر گفت: فعالیت‌های زیادی در این حوزه انجام شده است و این اقفدامات زمینه‌ساز کاهش جمعیت گکیفریدر این مرکز اصلاح و تربیتی شده است.
 
سرپرست زندان و رئیس شورای حل اختلاف شعبه مستقر در زندان مشگین‌شهر نیز در این جلسه اظهار کرد: با وجود اینکه با مشکل نیروی انسانی مواجه هستیم و کارکنان زندان ساعت‌ها برای حل امورات جاری تلاش می‌کنند اما از وقت استراحت خود می‌زنند تا بتوانند در جلسات شورای حل اختلاف زندان نسبت به رسالت این شورا اهتمام جدی داشته باشند.
 
خسروی افزود: متاسفانه زندان مشگین‌شهر به دلیل پذیرش زندانی از هشت حوزه قضایی به ویژه منطقه وسیع دشت مغان، با جمعیت کیفری زیاد مواجه بوده که شکات در برخی مواقع حاضر نیستند مسیر طولانی را برای حضور در جلسه شورا بپیمایند و این روند پیشرفت کاری شورای حل اختلاف زندان را مختل کرده و سبب کندی عملکرد شده است.
 
وی تصریح کرد: امیدواریم با اتمام پروژه‌های زندان گرمی و ساخت زندان در شهرستان پارس‌آباد زندانیان این شهرها به مناطق خود منتقل شوند تا از این طریق ارائه خدمات قضایی و آموزشی به مددجویان و خانواده‌های آنها مرتفع و سهل شود.