جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

کاهش تعداد واحدهای آلاینده استان اردبیل/ پرداخت تسهیلات زیست محیطی به صنایع آلاینده - خبر

 

 

کاهش تعداد واحدهای آلاینده استان اردبیل/ پرداخت تسهیلات زیست محیطی به صنایع آلاینده

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: با توجه به اقدامات انجام یافته، تعداد واحدهای صنعتی آلاینده استان اردبیل ۴ مورد کاهش یافته و به ۱۲ واحد آلاینده رسید.

کاهش تعداد واحدهای آلاینده استان اردبیل/ پرداخت تسهیلات زیست محیطی به صنایع آلاینده
سعید شهند صبح امروز در کمیته عوارض آلایندگی استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به اقدامات انجام یافته، تعداد واحدهای صنعتی آلاینده استان اردبیل ۴ مورد کاهش یافته و به ۱۲ واحد آلاینده رسید که در این زمینه شهرستان‌های اردبیل و پارس‌آباد بیشترین واحدهای آلاینده را دارا هستند.
 
وی افزود: طی ماه‌های مهر، آبان و آذر امسال، بیش از یک هزار مورد پایش از صنایع استان اردبیل انجام شد که منجر به تشکیل پرونده برای ۱/۶ درصد صنایع جهت درج در فهرست صنایع آلاینده گردید.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل ادامه داد: واحدهای صنعتی ملزم به رعایت اصول زیست محیطی بوده و مطابق قانون مالیات بر ارزش افزوده، صنایع آلاینده باید یک درصد از قیمت فروش را به عنوان عوارض آلایندگی پرداخت نمایند.
 
شهند تصریح کرد: طبق قانون بودجه سال‌جاری، ۳۵ درصد از درآمد ناشی از عوارض آلایندگی صنایع به صندوق ملی محیط زیست واریز می‌شود تا در قالب تسهیلات از سوی صندوق به واحدهای آلاینده اعطا شود.
 
وی بیان کرد: با پیگیری‌های انجام یافته، تسهیلات مربوط به صنایع آلاینده در آستانه پرداخت به یکی از واحدهای آلاینده استان اردبیل است.