جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

کاهش بیش از 7 درصدی آمار فوتی حوادث رانندگی در اردبیل - خبر

 

 

کاهش بیش از 7 درصدی آمار فوتی حوادث رانندگی در اردبیل

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: آمار فوتی‌های حوادث رانندگی اردبیل در سال ۹۴ به میزان ۷.۸۷ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن کاهش یافته است.

کاهش بیش از 7 درصدی آمار فوتی حوادث رانندگی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهزاد ولی‌زاده افزود: آمار فوتی‌های حوادث رانندگی اردبیل در سال 94 به میزان 7.87 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 199 نفر در حوادث و تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند که با وجود کاهش این تعداد نسبت به سال 93 اما برای کاهش هر چه بیشتر این تعداد باید اقدامات پیشگیرانه به کار بسته شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل با اشاره به توزیع تعداد فوت‌شدگان تصادفات در جاده‌های استان بیان کرد: از تعداد فوتی‌های تصادفات رانندگی بیشترین تعداد در جاده‌های برون‌شهری با 138 نفر بوده و بعد از آن 40 نفر در راه‌های درون‌شهری و 21 نفر نیز بر اثر تصادف در راه‌های روستایی استان فوت شده‌اند.

ولی‌زاده با اشاره به کاهش 3.4 درصدی مصدومان تصادفات و حوادث رانندگی در سال 94 افزود: در سال گذشته 4 هزار و 209 نفر در حوادث و تصادفات رانندگی مصدوم شدند که 2 هزار و 960 نفر مردم و بقیه زن بوده‌اند.

وی با اشاره به وضعیت خوب استان اردبیل در حوزه کاهش تصادفات و حوادث رانندگی گفت: با وجود اینکه استان اردبیل در تقسیم‌بندی براساس جمعیت در رتبه 29 کشوری قرار داشته اما رتبه 6 کشوری را در زمینه کاهش تصادفات به خود اختصاص داده و برای ارتقای هر چه بیشتر رده و رتبه استان در این حوزه باید اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی افزایش یابد.