رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

کاهش بیش از ۸ درصدی مصرف گاز CNG در استان اردبیل - خبر

 

 

کاهش بیش از ۸ درصدی مصرف گاز CNG در استان اردبیل

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل از کاهش بیش از ۸ درصدی مصرف گاز CNG در سطح استان اردبیل خبر داد.

کاهش بیش از ۸ درصدی مصرف گاز CNG در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سید حجت مدنی، مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: میزان مصرف گاز CNG در فروردین سال ۹۸ به مقدار ۱۶میلیون و ۶۵۰ هزار متر مکعب است که نسبت به سال گذشته کاهش بیش از ۸ درصدی را داشته است.

وی تصریح کرد: میزان مصرف گاز CNG به مقدار ۱۶میلیون و ۶۵۰ هزارمتر مکعب است که نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۱۸میلیون ۲۸۰هزارمتر مکعب به مقدار هشت و نه دهم درصد کاهش داشته است، که متوسط مصرف روزانه ۵۳۷ هزار متر مکعب بوده که بر همین مبنا از بابت مصرف گاز CNG در فروردین ماه سال ۹۸ مقدار ۱۶میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بنزین موتور صرفه جویی شده است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل ادامه داد: این مقدار کاهش مصرف گاز CNG نسبت به زمان مشابه در سال ۹۷ بعلت کاهش تردد مسافرین استان اردبیل در ایام نوروز و نامساعد بودن هوای در این منطقه طی فروردین ماه می‌باشد.

مدنی با اشاره به شرایط جغرافیایی و توریستی بودن استان و با برنامه ریزی‌های انجام شده، پیش بینی می‌شود در ماه‌های آتی مصرف گاز CNG در استان روند صعودی داشته باشد و این امر باعث کاهش آلایندگی در هوای استان، حفظ محیط زیست و افزایش سهم آیندگان از منابع زیر زمینی و طبیعی کشور می‌شود.