سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

کاندیداها حرمت ایام فاطمیه را نگه دارند - خبر

 

 

کاندیداها حرمت ایام فاطمیه را نگه دارند

امام جمعه موقت شهرستان نیر گفت: کاندیداها در موعد تبلیغات انتخاباتی و فضای پرشور و نشاط حضور مردم در صحنه سیاسی باید حرمت ایام فاطمیه را نگه دارند.

کاندیداها حرمت ایام فاطمیه را نگه دارند

حجت‌الاسلام دوست‌علی ربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر نیر اظهار کرد: در حالی طی روزهای آینده ایام فاطمیه آغاز می‌شود که در این ایام که روزهای حزن و اندوه امت اسلامی است، باید توسط کاندیداها، ستادهای تبلیغاتی و هواداران آنها حرمت این ایام نگه داشته شود تا با تأسی به فضایل آن بانوی بزرگ اسلام انتخابات هفتم اسفندماه و مجلس دهم پیوندی معنوی‌تر پیدا کند.

وی برگزاری محافل و مجالس عزاداری را در این ایام یادآور شد و تصریح کرد: حضرت زهرا (س) بزرگ بانوی دارای فضیلت‌ها و شایستگی‌هایی است که زنان عالم اسلام و حتی مردان به سیره و سلوک پاک و معنوی آن بانوی با عصمت تأسی کرده و همواره باید سعی کنند تا پیرو صدیق برای این فضیلت ماندگار باشند.

امام جمعه موقت شهرستان نیر به ایام تبلیغات انتخاباتی و نزدیکی به روز برگزاری انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: همان طوری که بارها مقام معظم رهبری تاکید کردند باید در انتخابات پیش‌رو مراقب نفوذ دشمنان باشیم تا با انتخاب اصلح زمینه را برای تشکیل مجلسی شایسته و عزتمند فراهم کنیم.

ربانی افزود: انتخابات صحنه نمایش حضور مردم و اقتدار و صلابت سیاسی و شناخت دقیق از تحولات منطقه‌ای و جهانی است که مردم با حضور گرم خود مشت محکمی را بر دهان ایادی کفر می‌زنند.

وی اجتناب از بداخلاقی‌ها و درگیری‌های انتخاباتی را به کاندیداها گوش‌زد کرد و ادامه داد: صحنه انتخابات صحنه رفاقت‌ها و حرکت به سمت پیشرفت و تعالی است و این حرکت باید مبنای عقلانی و منطقی به خود بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ربانی به جنایات آل‌سعود در منطقه و بی‌تفاوتی برخی از سران کشورهای خودفروخته خاورمیانه اشاره کرد و گفت: آمریکا با همراهی آل‌سعود به حدی گستاخ شدند که جنایاتی عجیب را در منطقه رقم می‌زنند که باید در این صحنه مراقب شیطنت‌های بعدی باشیم.