جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

کاشت 3 هزار و 600 اصله نهال در سراسر استان - خبر

 

 

کاشت 3 هزار و 600 اصله نهال در سراسر استان

همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درخت کاری و به یاد شهدای استان تعداد 3هزارو ششصد اصله نهال در سراسر استان کاشته شد.

کاشت 3 هزار و 600 اصله نهال در سراسر استان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شهامت هدایت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در حاشیه مراسم کاشت نهال در محوطه سپاه ناحیه اردبیل اظهار داشت : همزمان با روز درختکاری جهت ارج نهادن به مقام شامخ شهدا علاوه بر سپاه ناحیه اردبیل که به یاد شهدای مدافع حرم استان چند نهال کاشت شد در سطح استان در مجموع 3 هزار و ششصد اصله نهال کاشته شد.

وی به تشریح برنامه های هفته منابع طبیعی در استان پرداخت و گفت: برگزاری همایش قانون و حفاظت محیط زیست در سومین روز از هفته منابع طبیعی و راه اندازی پارک تولد که در آن با تولد هر نوزاد سه نهال توسط والدین آن در این پارک کاشته خواهد شد از دیگر برنامه های مهم این هفته است. 

همچنین مراسم روز درختکاری همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی در فرهنگسرای بانوان شهرداری اردبیل برگزار شد.

شهردار اردبیل در مراسم گرامیداشت روز درختکاری گفت: شهرداری نهادی فرهنگی و اجتماعی است و خدمات ارائه شده بدون پشتوانه شهروندان امکانپذیر نیست.

حمید لطف اللهیان عنوان کرد: اقدامات شهرداری اردبیل در راستای توسعه فضای سبز احداث بالغ بر ۲۰ هکتار فضای سبز بوده است. وی افزود: تکمیل و بهسازی پارکها از دیگر اقدامات شهرداری اردبیل در جهت توسعه فضای سبز بوده است. شهردار اردبیل گفت: در سال ۹۵ کاشت ۳۵هزار نهال سازگار با اقلیم اردبیل انجام شده است.

لطف اللهیان بیان کرد: سال گذشته سرانه فضای سبز برای هر شهروند اردبیلی ۷.۱ متر مربع بود که با پیگیری های انجام شده این رقم به ۷.۷ متر مربع برای هر شهروند رسیده است و تلاش و برنامه ریزی شهرداری اردبیل بر این است که سرانه فضای سبز اردبیل را در چهار سال آینده به حد استاندارد ملی برساند.

وی در مراسم گرامیداشت روز درختکاری از برنامه ریزی شهرداری برای کاشت ۶۵هزار نهال در سال ۹۶خبر داد.

شهردار اردبیل به استفاده صحیح از منابع آبی تاکید کرد و افزود: شهرداری اردبیل در سال ۹۵ به منظور آبیاری فضای سبز، شبکه آب_خام را به طول ۱۹.۵ کیلومتر افزایش داده است. وی همچنین کاشت چمن را به مقدار 5 درصد کاهش داده و درختچه ها و درخت ها را جایگزین نموده است تا سطح استفاده از منابع آبی را کاهش دهد.