جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

کارگاه تولید اثر کاریکاتور با ۱۰۷ اثر در اردبیل به کار خود پایان داد - خبر

 

 

کارگاه تولید اثر کاریکاتور با ۱۰۷ اثر در اردبیل به کار خود پایان داد

ورک شاپ کاریکاتور ۲ روزه نخستین بخش هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» با معرفی آثار تولید شده در چهار سطح «الف، ب، ج، د» به کار خود پایان داد.

کارگاه تولید اثر کاریکاتور با ۱۰۷ اثر در اردبیل به کار خود پایان داد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این ورک شاپ به سرپرستی سید مسعود شجاعی طباطبایی، مدیر مرکز هنر‌های تجسمی حوزه هنری کشور و دبیری شهرام رضایی با حضور هنرمندانی از ۸ استان کشور در نگارخانه نقش خیال حوزه هنری استان اردبیل آغاز به کار کرد. 
 
با اتمام زمان تولید اثر داوری ۱۰۷ اثر تولید شده در این ورک شاپ با مضامین تعیین شده در هنرواره ملی انقلاب اسلامی، روایت ایرانی برای سطح بندی توسط سید مسعود شجاعی طباطبایی و شهرام رضایی آغاز شد. 
 
با پایان کار داوری آثار، مراسم اختتامیه این ورک شاپ در سالن جابرعناصری حوزه هنری استان اردبیل برگزار شد که در ابتدای مراسم امیر رجبی، رییس حوزه هنری استان اردبیل ضمن خیرمقدم به حاضران گفت: مادامی که یک فرهنگ، یک تمدن و یک حقیقت به حوزه هنر راه نیابد و از شیوه‏‌های هنری بهره‏ گیری نکند طبعا آن فرهنگ و تمدن در جامعه ریشه نخواهد گرفت و رشد نخواهد کرد. 
 
رجبی افزود: فرهنگ و تمدن اسلامی نیز، جز در پرتوی هنر فاخر، تثبیت نمی ‏گردد و توسعه نخواهد یافت.
 
وی اظهار داشت: درعصر جدید آن فرهنگی موفق‌تر است که توانسته باشد تاریخ وسرگذشت خود را با استفاده از ابزار هنر وفناوری‌های موجود ثبت وضبط کرده باشد والا ناچارا بایستی با بحران‌هایی دست به گریبان شود.
 
رییس حوزه هنری استان اردبیل اضافه کرد: دراین رهگذر هنر کاریکاتور هم همانند رشته‌های دیگر هنری ابزاری قدرتمند محسوب می‌شود که می‌تواند بلافاصله ایده‌ای را برساند. کاریکاتور هنری مستقیم و بسیار تاثیر گذار است. هنری که بدون داشتن زبان به خوبی با تمام مردم دنیا ارتباط برقرار می‌کند. 
 
در ادامه این مراسم سید مسعود شجاعی طباطبایی، سرپرست ورک شاپ کاریکاتور ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری این رویداد هنری به اهمیت انتخاب سوژه برای اجرا در کاریکاتور اشاره کرد وگفت: سوژه باید حرفی برای گفتن داشته باشد تا بتواند واکنش نشان داد، چند وجهی و در حقیقت نشان دهنده جریانات باشد. 
 
وی افزود: یک سوژه خوب باید ارزش خبری داشته باشد. ذهن و افکار عمومی را دربرگیرد. چه بسا یک کارتونیست با خلق یک اثر بتواند تاثیر مثبت داشته باشد و یک کارتونیست دیگر تاثیر منفی به جا بگذارد.