جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

کارگاه‌های آموزش صنایع دستی استان اردبیل بازگشایی می‌شود - خبر

 

 

کارگاه‌های آموزش صنایع دستی استان اردبیل بازگشایی می‌شود

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: مراکز آموزش و کارگاه‌های صنایع دستی استان طبق پروتکل ابلاغی از سوی معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی از خردادماه فعالیت‌های آموزشی خود را آغاز می‌کنند.

کارگاه‌های آموزش صنایع دستی استان اردبیل بازگشایی می‌شود

ناصر محمودی اظهارکرد:‌ تمامی مراکز و آموزشگاه‌های صنایع دستی در بخش خصوصی و دولتی در استان می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی اقدام به بازگشایی و ارائه خدمات کنند.

وی افزود: دستورالعمل بازگشایی این مراکز و کارگاه‌ها به شهرستان‌های استان ابلاغ شده و انتظار می‌رود تمامی پروتکل‌های ابلاغی از سوی مراکز رعایت شود تا مشکلی در این زمینه بوجود نیاید.

محمودی اردبیل را از استان‌های برجسته در زمینه صنایع دستی با تولید آثار ارزشمند توسط صنعتگران این حوزه برشمرد و تشریح‌کرد: در استان ۶۲ رشته متنوع صنایع دستی فعال بوده و آموزش این رشته‌های در مراکز استان به هنرآموزان و علاقه‌مندان ارائه می‌شود.

او رونق تولیدات صنایع دستی و کیفیت‌بخشی به تولیدات در این حوزه را از اهداف برگزاری دوره‌های آموزشی دانست و گفت: با رونق تولید در این حوزه و حمایت‌های لازم از تولیدکنندگان صنایع دستی می‌توانیم شاهد رونق اشتغال در این بخش باشیم. 

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به شعار سال مبنی بر جهش تولید اظهارداشت: با هدف تحقق شعار سال، رونق تولید و اشتغال در حوزه صنایع دستی از اهداف سال ۹۹ در استان به شمار می‌رود که تلاش می‌کنیم با توسعه آموزش زمینه برای ورود هنرجویان به بازار کار را که مستلزم سرمایه‌گذاری بالایی نبوده، فراهم آوریم.