جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

کارخانه نئوپان خلخال فعال شد - خبر

 

 

کارخانه نئوپان خلخال فعال شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از فعالیت و آغاز بکار دوباره کارخانه تولید ورق نئوپان خلخال خبر داد.

کارخانه نئوپان خلخال فعال شد

ارژنگ عزیزی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی مسوولان استان و پشتکار سرمایه‌گذار بخش خصوصی و صاحب کارخانه ، فعالیت‌های تولیدی در این واحد صنعتی بزرگ جنوب استان اردبیل آغاز شده است.

وی گفت: با توجه به زمان‌بر بودن خرید هیزم و خوراک اصلی کارخانه نئوپان خلخال هم‌اکنون این کارخانه با ۵۰ درصد ظرفیت تولید خود در یک نوبت کاری در تولید ورق معمولی نئوپان و ورق ملامینه نئوپان فعالیت خود را آغاز کرده و بخش فروش محصولات کارخانه نیز فعال شده است.

وی با تاکید بر فراهم کردن زمینه فروش هیزم فروشندگان خلخال با این کارخانه اظهارداشت: با ادامه خرید هیزم بصورت نقدی و پرداخت قیمت مناسب با بازار هیزم از ۸۵ هزار ریال تا ۱۶۵ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم هیزم از طرف کارخانه به فروشندگان ،ظرفیت تولید کامل و به مرز ۱۰۰ درصدی در آینده خواهد رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل با بیان اینکه با تعطیلی توقف کار تولید در این واحد صنعتی خرید هیزم نیز متوقف شده بود، گفت: از زمان خرید هیزم در کارخانه نئوپان خلخال از ۱۰ روز پیش تاکنون بیش از ۲ هزار تن هیزم خریداری و انبار شده و با توجه به نقدی هیزم از فروشندگان انتظار می‌رود در روزهای آتی بخش مهمی از خوراک این واحد صنعتی خریداری و مورداستفاده تولید ورق نئوپان در ۲ بخش عادی و ملامینه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه نوسازی و بازسازی تجهیزات تولید نئوپان در این کارخانه موجب افزایش بهره‌وری تولید و کاهش هزینه‌های کارخانه خواهد شد، اظهارداشت: مسوولان دست‌اندرکار اقتصادی استان برای کمک به اجرای طرح جایگزینی ماشین‌آلات جدید به جای امکانات قدیمی این کارخانه همواره اعلام آمادگی می‌کنند.