جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

کارخانه سوربیتل و پالایش دانه‌های روغنی در مغان راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

کارخانه سوربیتل و پالایش دانه‌های روغنی در مغان راه‌اندازی می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس گفت: نخستین کارخانه سوربیتل و پالایش دانه‌های روغنی با ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در مغان راه‌اندازی می‌شود که در این زمینه پیگیری‌های لازم انجام یافته است.

کارخانه سوربیتل و پالایش دانه‌های روغنی در مغان راه‌اندازی می‌شود
عباس جهانگیرزاده ظهر امروز در بازدید از محل احداث کارخانه پالایش دانه‌های روغنی پارس‌آباد اظهار داشت: نخستین کارخانه سوربیتل و پالایش دانه‌های روغنی با 1200 میلیارد تومان اعتبار در مغان راه‌اندازی می‌شود که در این زمینه پیگیری‌های لازم انجام یافته است.
 
وی با اشاره به اینکه در راستای راه‌اندازی این کارخانه عظیم جلسات متعددی با مدیران بانک‌ها و نیز مسئولین مربوطه انجام یافته است بیان کرد: با پیگیری‌های لازم قرر شد تا 50 درصد اعتبار از طریق بانک‌های عامل و 50 درصد توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی به پروژه تزریق شود.
 
نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس گفت: اهمیت به توسعه اشتغال‌زایی و بخش اقتصادی از اهم مواردی است که از ایجاد کارخانه به دنبال داریم و علاوه بر آن نیازمند ایجاد کارخانه‌های تبدیلی و تکمیلی برای کمک به تولید محصولات کشاورزان هستیم.
 
جهانگیرزاده بیان کرد: در این زمینه اشتغال‌‌زایی برای 500 نفر و نیز پوشش دادن به محصولات دانه‌های روغنی برای جلوگیری از خام‌فروشی می‌تواند برای توسعه منطقه مغان نقش اساسی ایفا کند که در این زمینه درصدد هستیم با رفع مشکلات پیش رو به اهداف خود دست یابیم.