جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

کارخانه تولید بلور و کریستال در اردبیل ۱۰۰ میلیون دلار صادرات به دنبال دارد - خبر

 

 

کارخانه تولید بلور و کریستال در اردبیل ۱۰۰ میلیون دلار صادرات به دنبال دارد

استاندار اردبیل گفت: کارخانه تولید بلور و کریستال در اردبیل ۱۰۰ میلیون دلار صادرات به دنبال دارد و سالانه برای یک هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال‌زایی می‌کند.

کارخانه تولید بلور و کریستال در اردبیل ۱۰۰ میلیون دلار صادرات به دنبال دارد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنامجو در دیدار با مدیرعامل پست بانک در اردبیل اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام یافته ️تامین مالی تسهیلات موردنیاز کارخانجات تولید بلور و کریستال در منطقه ویژه اقتصادی انجام شد که بی‌شک دستاوردهای ارزشمندی در منطقه و استان به دنبال خواهد داشت.
 
وی بیان کرد: در آخرین روزهای کاری سال 97 مشکلات مربوط به تسهیلات شرکت آرتا نمین سبز بررسی و پرداخت تسهیلات توسط پست بانک تعهد شد که بی‌شک این مسئله در توسعه استان نقش حائز اهمیتی ایفا می‌کند که این مهم برای ما حائز اهمیت است.
 
بهنامجو افزود: طرح تولید بلور، کریستال و لوازم آشپزخانه فلزی شرکت یاد شده در منطقه ویژه اقتصادی نمین در وسعت 40 هکتار در حال احداث بوده و در سال آینده  فاز نخست آن با ظرفیت اشتغال مستقیم یک هزار و 500 نفر اشتغال زایی، به بهره برداری خواهد رسید.
 
وی افزود: این پروژه علاوه بر ایجاد اشتغال برای یک هزار و 500 نفر سالانه حدود 100 میلیون دلار صادرات خواهد داشت که این رقم بالاتر از صادرات بخش صنعت استان در حال حاضر است.