جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

کارخانه‌های صنایع تبدیلی سیب زمینی در اردبیل توسعه یابد - خبر

 

 

کارخانه‌های صنایع تبدیلی سیب زمینی در اردبیل توسعه یابد

فرماندار اردبیل گفت: برای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد اشتغال واحد‌های صنایع تبدیلی محصول سیب زمینی در اردبیل توسعه یابد.

کارخانه‌های صنایع تبدیلی سیب زمینی در اردبیل توسعه یابد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود امامی یگانه، فرماندار اردبیل در بازدید از دو واحد صنایع تبدیلی سیب زمینی در اردبیل گفت: با توجه به اینکه شهرستان اردبیل یکی از قطب‌های تولید سیب زمینی در کشور است؛ نیاز است برای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد اشتغال واحد‌های صنایع تبدیلی محصول سیب زمینی در اردبیل توسعه یابد.
 
او افزود: واحد تولید فرنچ فرایز با تنوع تولید و عرضه به تمام نقاط کشور و صادرات این محصول فرآوری شده نقش خوبی در جلوگیری از خام فروشی محصول سیب زمینی و ایجاد اشتغال در شهرستان دارد.
 
فرماندار اردبیل گفت: در حال حاضر در این واحد برای ۱۸۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شده است.
 
امامی یگانه بر راه اندازی فاز دوم این واحد صنایع تبدیلی در اردبیل تاکید کرد و افزود: حمایت‌های لازم برای راه اندازی این مجموعه صورت می‌گیرد.
 
او ظرفیت واحد دیگر صنایع تبدیلی محصول سیب زمینی را در تولید پودر سیب زمینی و سایر محصولات مواد غذایی مرتبط مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این واحد نیز تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال در شهرستان، رونق اقتصادی و جلوگیری از خام فروشی سیب زمینی داشته است.
 
فرماندار اردبیل از تسهیل روند صادرات محصول سیب زمینی اردبیل خبر داد و گفت: با پیگیری مسئولان استان و نمایندگان منطقه در مجلس دغدغه‌های سیب زمینی کاران منطقه در فروش و صادرات محصول برطرف شده است.