سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

کارآفرینی و فناوری در دستور کار دانشگاه آزاد اردبیل/ فعالیت ۴۵ واحد فناور در سرای نوآوری اردبیل - خبر

 

 

کارآفرینی و فناوری در دستور کار دانشگاه آزاد اردبیل/ فعالیت ۴۵ واحد فناور در سرای نوآوری اردبیل

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در رویکرد جدید خود به‌دنبال کارآفرینی و فناوری بوده و به سمت دانشگاه‌های جامعه محور حرکت می‌کند و این موضوع به شکل عملی در حال تحقق است.

کارآفرینی و فناوری در دستور کار دانشگاه آزاد اردبیل/ فعالیت ۴۵ واحد فناور در سرای نوآوری اردبیل

اسحاق رسولی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در رویکرد جدید خود به‌دنبال کارآفرینی و فناوری بوده و به سمت دانشگاه‌های جامعه محور حرکت می‌کند و این موضوع به شکل عملی در حال تحقق است و بر همین اساس سعی می‌کنیم تا با ایجاد مراکزی همانند سراهای نوآوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، ارتباط بین صنعت و دانشگاه را ایجاد کنیم.

وی افزود: در سرای نوآوری، مزرعه گردشگری و همچنین مرکز سنجش و سلامت واحد اردبیل، در مجموع بیش از ۵۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار شده‌اند و امیدواریم این فعالیت‌ها که در این مجموعه و همسو با سیاست‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی شروع شده است، یک روند صعودی را به همراه داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل عنوان کرد: براساس هدف‌گذاری انجام شده، در تلاش هستیم که  اعضای هیات علمی و دانشجویان به سمت کارآفرینی و فناوری سوق پیدا کنند و یک اکو سیستمی را ایجاد کنیم که هر دانشجویی که وارد دانشگاه می‌شود به هنگام دانش‌آموختگی حتما یک مهارت یا تخصص داشته باشد و به عبارتی از آموزش تا اشتغال در کنار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.