سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

چهلمین نوزاد IVF مرکز درمان ناباروری قفقاز به دنیا آمد - خبر

 

 

چهلمین نوزاد IVF مرکز درمان ناباروری قفقاز به دنیا آمد

بعد از گذشت 33 سال از زندگی مشترک زن و شوهری که با مراجعه به درمان ناباروری قفقاز مراحل درمان را سپری کرده بودند صاحب فرزند شدند.

چهلمین نوزاد IVF مرکز درمان ناباروری قفقاز به دنیا آمد

 یکی از متخصصان مرکز درمان ناباوری قفقاز پیش از ظهر امروز در جریان این اقدام مسرت‌بخش در اردبیل اظهار داشت: این زوج که طی یک سال گذشته مراحل درمانی خود را در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل سپری کرده بودند، صاحب فرزند شدند.

الهام فیروزی افزود: شاهین چهلمین کودکی است که به روش IVF در این مرکز به دنیا آمده است.

وی ادامه داد: این زوج که به خاطر داشتن نازایی اولیه 33 سال از حسرت شنیدن صدای گریه نوزاد رنج می‌بردند، 10 سال پیش تصمیم می‌گیرند به مراکز درمانی سایر استان‌ها مراجعه کنند اما از درمان‌های پیشرفته نازایی، نتیجه مثبتی حاصل نمی‌شود تا اینکه در سال 1392 برای معالجه به مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی استان اردبیل مراجعه می‌کنند که پس از یک سال وقفه، مراحل درمانی خود را در این مرکز آغاز می‌کنند که این درمان با موفقیت انجام می‌گیرد.

متخصص زنان و زایمان مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی استان اردبیل در مورد وضعیت نازایی این زوج گفت: درمان این زوج تنها طی یک پروسه، جواب مثبت داد در حالی‌که در بسیاری از زوج‌های نابارور پروسه درمانی به طور متوالی تکرار می‌شود تا نتیجه مثبتی اخذ شود.

وی در خصوص مشکل اصلی این زوج، با بیان اینکه 49 سالگی به هیچ عنوان سن مناسبی برای باردار شدن نیست، تصریح کرد: افزایش سن، عدم تخمک‌گذاری و زمان نامناسب باروری هر دو طرف، مشکل اصلی ناباروری این زوج بود که خوشبختانه با تشخیص صحیح هنگام معاینه و اقدامات صورت گرفته طی بارداری، فرزند آن‌ها، سالم به دنیا آمد.

پدر شاهین نیز با بیان اینکه با تولد شاهین، آرزوی چندین ساله ما تحقق یافت، از زحمات نصیری صالح رئیس جهاد دانشگاهی، دکتر فیروزی متخصص زنان و زایمان و امیر افشین خاکی متخصص جنین‌شناسی مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی استان اردبیل قدردانی کرد و افزود: درمان مشکل ناباروری هزینه‌های هنگفتی می‌طلبد تا جایی که ما تمام سرمایه‌مان را فدای حضور گرم نوزادمان در خانه کردیم.

به گزارش فارس، وی با تأکید بر اینکه زوج‌های نابارور نباید تسلیم تقدیر و قسمت شوند، اظهار کرد: امید به خدا و دست نکشیدن از تلاش، رمز موفقیت در هر کاری است.