حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۷

چهره های ماندگار(تامینی) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

چهره های ماندگار(تامینی)

Loading the player...

چهره های ماندگار عنوان برنامه ای است که روزهای سه شنبه راس ساعت 15 به مدت 45 دقیقه از سیمای مرکز اردبیل تهیه و پخش می شود.

در این برنامه سعی می شود چهره های شاخص را برای مخاطبان معرفی  و از آثار، فعالیت ها و نقش های موثر آنان در جامعه سخن گفته شود.

رضا سید حسینی، از پژوهشگران و مترجمان گرانمایه ایران، مهرماه سال 1305در اردبیل متولد شد. در مدرسه پست و تلگراف تهران به تحصیل در رشته ارتباطات دور پرداخت و سپس به پاریس رفت تا دانش خود را کامل کند.

پس از آن هم در دانشگاه یو اس سی آمریکا در رشته فیلم سازی به تحصیل ادامه داد. با آنکه رشته تحصیلی و زمینه حرفه ای سیدحسینی فنی بود، اما طبع لطیف و شوق ادبیات از کودکی در فطرت وی وجود داشت، چنانچه خود او نیز جایی به این نکته اشاره کرده: "همواره قلم در زندگی من حضور جدی و پررنگ داشته است. " به گونه ای تضادآمیز آنچه به این طبع نوشتن مجال بروز داد، نه کنار آب و پای بید، که هجمه روس ها به آذربایجان بود، چه آن ها مجلاتی را به همراه آوردند که به ترکی ترجمه شده بود. از درون همین مجلات بود که سیدحسینی نخستین قطعه انتخابی خود را به فارسی برگرداند و این بارقه قلم زدن در زندگی او درخشش گرفت.

در آن زمان او در سنین نوجوانی به سر می برد. از این رو مدت ها پیش از پایان تحصیل، در سنین نوجوانی ترجمه را از زبان مادری یعنی ترکی آذری و نیز ترکی استانبولی آغاز کرد.

سال تولید: 94/06/17

تهیه کننده: افشین علیزاده

محقق: حمداله جعفری دانش

دستیاران: مقصود زارعی، عباس سلیمانی

تدوین: سروش جعفری

تصویربرداران: افشین علیزاده، بهزاد مولود