سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

چهار میلیون راس دام در اردبیل مایه‌کوبی شد - خبر

 

 

چهار میلیون راس دام در اردبیل مایه‌کوبی شد

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: امسال تاکنون چهار میلیون راس دام سبک و سنگین در راستای مبارزه با بیماری‌های دامی واکسینه شده است.

چهار میلیون راس دام در اردبیل مایه‌کوبی شد
بهلول تکلوی افزود: در اجرای طرح مقابله با بیماری‌های طیور نیز ۱۰۰ میلیون دز واکسن در استان توزیع شده است.
 
او اظهارکرد: بیماری خاصی در حوزه بیماری طیور در طیور صنعتی و بومی وجود ندارد و فقط در یک کانون آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان در بین پرندگان وحشی و مهاجر در تالاب سد میل مغان مشاهده شده بود که در نقطه صفر مرزی مهار شد.
 
 تکلوی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵ هزار مورد بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی با همکاری ادارات نظارتی صورت گرفته است.
 
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل با بیان این‌که تضمین امنیت و سلامت غذا و حفظ سلامت شهروندان مرهون نظارت کارشناسان دامپزشکی است، تشریح کرد: سلامت شهروندان خط قرمز دامپزشکی می‌باشد و در راستای نیل به این مهم با هرگونه رفتار مخاطره‌آمیز برخورد جدی خواهد شد.
 
وی با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات اداره کل دامپزشکی استان در راستای مقابله با گسترش ویروس کرونا اظهارکرد: این اداره کل در کنار سایر ادارات و سازمان‌های دولتی تمامی ظرفیت خود را برای مقابله با ویروس کرونا بکار گرفته و انتظار داریم که اقشار مختلف مردم برای حفظ سلامتی خود و دیگر افراد جامعه به بهترین شکل ممکن همکاری و مشارکت خود را با فعالیت‌ها و اقدامات ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها ادامه دهند.