رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

چهارمین دوره آئین نذر کتاب در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

چهارمین دوره آئین نذر کتاب در اردبیل برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: همزمان با ایام ماه محرم چهارمین دوره آئین نذر کتاب انجمن مهر امید در استان اردبیل برگزار می‌شود.

چهارمین دوره آئین نذر کتاب در اردبیل برگزار می‌شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان اکبر نگاهی، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: همزمان با ماه محرم چهارمین دوره آئین نذر کتاب انجمن مهر امید در اردبیل، سرعین و پارس آباد برگزار می‌شود.

او افزود: آئین نذر کتاب در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و گسترش نذر اقلام فرهنگی برگزار می‌شود و نیاز است که این چنین کار‌های مذهبی و فرهنگی بیش از پیش مورد توجه فعالان فرهنگی و اجتماعی قرار گیرد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به اینکه این طرح در سه دوره قبلی مورد استقبال هموطنان قرار گرفته است، تصریح کرد: دوره‌های اول و دوم این آئین تنها در شهر اردبیل برگزار شد، اما در سال گذشته این آئین توسط انجمن مهر امید از سازمان‌های مردم نهاد فعال اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل، همزمان با دهه اول ماه محرم در سه شهر اردبیل، سرعین و پارس آباد اجرا شد.

نگاهی با اشاره به اینکه چهارمین دوره آئین نذر کتاب هم در این سه شهر اجرا می‌شود، ادامه داد: نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های نماز جمعه بر ترویج و گسترش نذر فرهنگی تاکید کردند و ما تلاش می‌کنیم در راستای عمل به فرمایشات ایشان امسال آئین نذر کتاب را باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار کنیم.

او اظهار کرد: این آئین مذهبی و فرهنگی ۱۶ الی ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۸ (۷ تا ۹ محرم) ساعت ۱۶ تا ۲۰ در مقابل مدرسه شهید مدرس اردبیل برگزار می‌شود.

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه آئین نذر کتاب با شعار «با نذر کتاب، شمعی در حرم آگاهی بیفروزیم» برگزار می‌شود، افزود: انتظار می‌رود مردم حسینی و فرهنگ‌دوست استان اردبیل و مسئولان استان اردبیل در این آئین مشارکت داشته باشند.

نگاهی تصریح کرد: گسترش فرهنگ مطالعه یکی از ابزار‌های توسعه فرهنگی است و باید در این مسیر برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین کرده و بر اساس آن حرکت کرد.