رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

چشمه گور گور روانه اردبیل می شود - خبر

 

 

چشمه گور گور روانه اردبیل می شود

آب چشمه گورگور در دامنه های سبلان برای فروش ، روانه کوچه و خیابانهای اردبیل می شود.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: طرح انتقال آب چشمه گورگور به اردبیل با هدف تامین آب آشامیدنی و پخت و پز مردم انجام می شود و قرار است با استفاده از شبکه مجزا و تعبیه شیرهای برداشت در 100 ایستگاه مختلف به قیمت آزاد فروخته شود.

اصغر سلیمانزاده  از تعیین  شرکت خط لوله هامون به عنوان مجری و سرمایه گذار انتقال آب گورگور به اردبیل خبر داد و گفت: هزینه اجرای این طرح بیش از 35 میلیارد تومان است که تمام آن توسط بخش خصوصی تامین می شود و مجری طرح به ازای فروش هر لیتر آب به مردم 50 تومان هزینه دریافت خواهد کرد که به هیچ عنوان با قیمت آب بسته بندی شده قابل مقایسه نیست.

وی با تاکید بر اینکه تا یک ماه آینده قرارداد این سرمایه گذاری نهایی خواهد شد، گفت: با خرید حقابه و رفع معارض سعی داریم تا این طرح بدون اعتراض اهالی روستاهای اطراف چشمه گورگور به اجرا درآید.

مدیر عامل شرکت اب منطقه ای اردبیل تصریح کرد: چشمه گورگور با میزان دبی 350 تا 500 لیتر در ثانیه در کنار حقابه زراعی دارای حقابه شرب است که ما به راحتی می توانیم با احداث مخزن 2 هزار مترمکعبی، به میزان 50 لیتر در ثانیه آب گورگور را به شهرهای اردبیل و سرعین منتقل کنیم.

این مسئول با یادآوری کمبود آب در کشور و ضرورت فرهنگ سازی برای جدا سازی آب مصرفی برای آشامیدن با مصارف دیگر، بیان کرد:  با توجه به احتمال کمبود آب مورد نیاز اردبیل در آینده و تامین آب شرب باکیفیت تر، انتقال آب چشمه گورگور به اردبیل در دستور کار قرار گرفته است.

چشمه آب گورگور در 35 کیلومتری شهر اردبیل و در ارتفاع ۲۴۲۰ متری دامنه های سبلان در منطقه آلوارس سرعین قرار دارد که به داشتن آب سبک و گوارا مشهور است.