جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

چاپ کتاب سه جلدی سکه‌های شیخ صفی توسط پژوهشگران اردبیلی - خبر

 

 

چاپ کتاب سه جلدی سکه‌های شیخ صفی توسط پژوهشگران اردبیلی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از چاپ کتاب سه جلدی سکه‌های شیخ صفی الدین اردبیلی توسط پژوهشگران اردبیلی خبر داد.

چاپ کتاب سه جلدی سکه‌های شیخ صفی توسط پژوهشگران اردبیلی
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: سکه ها جزو آثار گرانبهایی هستند که جنبه های مختلفی از فرهنگ عقاید و باورهای زمان های گذشته در آن نمایان می شود.
 
او افزود: مجموعه بنای آرامگاهی شیخ صفی الدین اسحاق اردبیلی از آثار شاخص معماری هنر فرهنگ و تمدن اسلامی است و در سال ۱۳۸۹ در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده که سکه های فراوانی در این مجموعه طی کاوش های انجام یافته به دست آمده است.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با توجه به اهمیت سکه در مطالعات باستان شناسی و تاریخ هنر، نگارندگان زهرا کامرانی، سید روح الله محمدی و فردین عینی تصمیم در مطالعه و مستند سازی این مجموعه سکه‌ها کرده و تمامی سکه های موجود مستندنگاری شدند.
 
فلاحی افزود: این پژوهش که در ۱۲ فصل بر حسب دوره‌های تاریخی است می‌تواند گامی موثر در روند مطالعات و فعالیت های علمی پژوهشگران و علاقمندان حوزه سکه شناسی، جغرافیای تاریخی و باستانشناسی و دیگر علوم میان رشته ای باشد.