رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

پیوند روابط عمومی‌ها با رسانه‌ها در مسیر اطلاع‌رسانی شفاف و گویا باشد - خبر

 

 

پیوند روابط عمومی‌ها با رسانه‌ها در مسیر اطلاع‌رسانی شفاف و گویا باشد

شهردار اردبیل گفت: ارتباط و پیوندی که بین روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها وجود دارد باید در مسیر ارتقای جایگاه سازمانی و آشنایی بیشتر مردم با فعالیت‌های انجام شده با رویکرد ایجاد امیدواری بیشتر در بین مردم باشد.

پیوند روابط عمومی‌ها با رسانه‌ها در مسیر اطلاع‌رسانی شفاف و گویا باشد

حمید لطف‌اللهیان صبح امروز در گرامیداشت سالروز ارتباطات و روابط عمومی‌ها در اردبیل اظهار کرد: از مجرای روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها عملکرد مناسب و شایسته یک مجموعه‌ می تواند هم در جامعه امیدواری، نشاط و تعالی را به وجود آورد و درنقطه مقابل در غفلت و بی‌توجهی این دو رکن می‌توان زمینه برخی غفلت‌ها و آثار زیانبار آن را مشاهده کرد.

وی افزود: اهمیت جایگاه روابط عمومی در عصر ارتباطات و در دورانی که اطلاع‌رسانی در همه عرصه‌ها پیشتاز است دوچندان شده به طوری که موفقیت سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها و دوام و بقایشان در عرصه‌ها و فعالیت‌های تخصصی به عملکرد روابط عمومی‌های آنها وابسته است.

شهردار اردبیل  گفت: ارتباط و پیوندی که بین روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها وجود دارد باید در مسیر ارتقای جایگاه سازمانی و آشنایی بیشتر مردم با فعالیت‌های انجام شده با رویکرد ایجاد امیدواری بیشتر در بین مردم باشد.

لطف‌اللهیان سرعت اطلاع‌رسانی سریع و هوشمندانه را در عصر حاضر از طریق فضاهای مجازی و شبکه‌های مختلف اجتماعی یادآور شد و افزود: دیگر در این عصر ارتباطات هیچ چیز پنهانی و یا در خفا وجود ندارد و آنچه که همه می‌توانند در دید وسیع و عمومی مشاهده کنند باید قابل ارائه و عرضه به مردم باشد تا به بیش از هر زمان دیگر بتوان همراهی و همسویی شایسته را با مردم مشاهده کرد.

وی ماهیت و حقیقت روابط عمومی‌ها را تابلوی گویا و شاخص عملکرد قابل قبول یک اداره، سازمنا و نهاد و در کنار آن انتقال بهترین مطالبات و خواسته‌های مردم از طریق روابط عمومی به یک مجموعه اداری و سازمانی توصیف کرد و گفت: شهرداری با توجه به اینکه خدمات متنوعی را به صورت روزانه ارائه می‌کند که از دید مردم نیز پنهان نیست ضرورت دارد با یک واقع‌بینی درست در یک مسیری حرکت کند تا بهترین سرمایه‌ها و شایسته‌ترین امکانات را برای مخاطبان خود فراهم آورد.

شهردار اردبیل  سختی کار و دشواری امر اطلاع‌رسانی سریع، گویا و شفاف را با کمترین خطا یادآور شد و گفت: هم کار رسانه‌ها و هم روابط عمومی‌ها در این زمینه بسیار حساس و ظریف است که باید به نحوی عمل کنند تا واقعیت‌ها و آنچه که در دید مردم است درست و منطقی بیان شده و از اغراق و یا تضعیف و یا اجحاف در حق مجموعه کوشا جلوگیری شود.

 در این نشست مدیر روابط و امور بین‌الملل شهرداری اردبیل نیز به تعامل و ارتباط سازنده با رسانه‌ها و تشکیل تیم همراه با مجموعه فعال در شهرداری با حضور نیروهای مجرب و کارآزموده حوزه روابط عمومی و رسانه‌ها در ارتباط گیری سریع و به موقع با اصحاب خبر و نشریات و روزنامه‌ها بیان کرد: قطعا این اقدامات و حرکت‌ها نتیجه‌ای مثبتی را در انعکاس فعالیت‌های شهرداری به وجود آورده که خود این امر می‌تواند زمینه‌های تعالی بیشتر را فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجتبی لاله اظهار کرد: تولید صدها خبر و گزارش با همکاری رسانه‌ها ، همکاری با خانه مطبوعات وانجام وظایف به موقع از طریق روابط عمومی شهرداری در امر اطلاع‌رسانی سریع و به موقع از رویکردهای چند ما اخیر روابط عمومی شهرداری بوده که در سال جاری این گستره فعالیت‌ها بیشتر و بهتر نیز تقویت خواهد شد.