رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

پیوند اولیا با مربیان تأثیرگذارترین عنصر در ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت است - خبر

 

 

پیوند اولیا با مربیان تأثیرگذارترین عنصر در ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت است

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: پیوند اولیا و مربیان نقش تعیین کننده و بی‌بدیلی را در ارتقای نظام تعلیم و تربیت و توانمندی‌ها در این عرصه دارد.

پیوند اولیا با مربیان تأثیرگذارترین عنصر در ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت است

 احمد ناصری صبح امروز در جلسه گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان در اردبیل اظهار کرد: ما تا زمانی که نتوانیم بین خانه و مدرسه یک پیوند مناسب و مستحکمی را بر پایه عقلانیت برقرار کنیم قادر نخواهیم بود در عرصه نظام تعلیم و تربیت نسل آینده موفق عمل کنیم.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها باید با احساس مسؤولیت سعی کنند تا به وظیفه خطیر خود در کنار مدیران و معلمان عمل کنند، بیان کرد: عرصه تعلیم و تربیت عرصه بسیار حساس و خطیر در مراحل رشد و پرورش نسل آینده است که اگر نتوانیم در این عرصه به وظیفه خطیر خود عمل کنیم قطعاً در آینده پشیمان خواهیم شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: پیوند اولیا و مربیان نقش تعیین‌کننده و بی‌بدیلی را در ارتقای نظام تعلیم و تربیت و توانمندی‌ها در این عرصه دارد.

ناصری با بیان اینکه در این نزدیکی و همراهی باید پدران و مادران با احساس وظیفه و حساسیت شرایط تربیتی فرزندانشان با مدرسه همکاری نزدیکی داشته باشند، گفت: اگر نهاد خانواده با نهاد مدرسه هماهنگ شود بهترین تأثیرگذاری را در عرصه تربیتی و آموزشی نسل امروز و آینده به خوبی شاهد بوده و زمینه افزایش توانمندی‌ها بیشتر در این عرصه فراهم می‌آید.

وی با بیان اینکه در عرصه تعلیم و تربیت مؤلفه‌ها و شاخص‌هایی وجود دارد که با همسویی اولیای دانش‌آموزان هم در محیط مدرسه و هم در محیط خانواده می‌تواند تأثیرگذارترین نقش را به همراه داشته باشد، ادامه داد: ما به تربیت نسل بانشاط، سالم و سرزنده می‌اندیشیم که همراه با آموزه‌های دینی و معرفتی بتواند برای جامعه اسلامی ما مفید و موثر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: همکاران ما در محیط مدرسه به رغم همه تلاش‌ها و جدیتی که در تربیت فرزندان برومند این جامعه دارند اما نمی‌توانند نقش 100 درصدی را در این عرصه بازی کنند که قطعاً در این زمینه نقش اولیای دانش‌آموزان و همراهی پدران و مادران بسیار راهگشا باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ناصری به تدارک برنامه‌های مختلف در هفته پیوند اولیا با مربیان اشاره کرد و گفت: قرار است جلسات مشترک اولیا،مربیان و مدیران مدارس در اکثر مدارس استان برگزار شود که این کار با هدف نزدیکی و همسویی اهداف این دو نهاد مقدس است.