جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

پیش بینی جوی نسبتا پایدار از عصر امروز در استان اردبیل - خبر

 

 

پیش بینی جوی نسبتا پایدار از عصر امروز در استان اردبیل

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: جوی نسبتا پایدار از عصر امروز در سطح استان اردبیل پیش بینی می‌شود.

پیش بینی جوی نسبتا پایدار از عصر امروز در استان اردبیل

سیاوش محمدی، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل ،گفت: براساس نقشه‌های هواشناسی، طی امروز (سه شنبه ۱۲ آذر) آسمان استان ابری و مه آلود توام با هوای سرد بوده و تداوم فعالیت سامانه بارشی گاهی با بارش برف تا عصر امروز در استان (به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی) همراه خواهد بود.

او افزود: روز چهارشنبه (۱۳ آذر) شرایط جوی نسبتاً پایداری با وزش باد جنوبی و در طول روز با افزایش چند درجه‌ای دمای هوا در سطح استان اردبیل پیش بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: از اواخر وقت چهارشنبه با شمالی شدن جریانات جوی و نفوذ هوای سرد، آسمان استان ابری و مه آلود شده و بارش باران در مناطقی از استان (به ویژه در مناطق شمالی و نواحی منتهی به استان گیلان) آغاز می‌شود.

محمدی گفت: از صبح روز پنجشنبه با ورود سامانه بارشی جدید به منطقه، بارش در سطح استان گسترش یافته که در مناطق مرکزی و جنوبی استان به دلیل کاهش محسوس دمای هوا بصورت برف پیش بینی می‌شود.

او اظهار کرد: بارش برف بصورت متناوب تا یکشنبه هفته آینده در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل تداوم می‌یابد که انتظار می‌رود مجموع بارش طی روز‌های پنجشنبه و جمعه قابل توجه باشد.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل افزود: از دیشب ضمن کاهش محسوس دمای هوا، در مناطقی از استان اردبیل بارش باران و برف به ویژه در شهرستان‌های سرعین و نیر (با ۹ سانتیمتر برف) رخ داد.

محمدی گفت: به دلیل استقرار توده هوای سرد و گستردگی بارش برف در مسیر‌های مواصلاتی استان اردبیل و استان‌های همجوار به هم استانی‌ها توصیه می‌گردد، ضمن پرهیز از سفر‌های غیر ضرور، با اطلاع از وضعیت راه‌ها (از طریق تلفن گویای ۱۴۱) و مجهز نمودن خودرو‌ها به تجهیزات زمستانی در این مسیر‌ها تردد نمایند.