رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

پیش بینی تولید 11 هزار تن ماهی - خبر

 

 

پیش بینی تولید 11 هزار تن ماهی

مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: پیش بینی می شود امسال یازده هزارتن ماهی در استان برداشت شود.

پیش بینی تولید 11 هزار تن ماهی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما واعظی مدیرکل شیلات استان اردبیل در نشست با فرماندار نیر افزود: سال گذشته در شهرستان نیر 716 تن ماهی از مزارع پرورشی برداشت شده است که امسال تلاش می کنیم این رقم را به یک هزار تن افزایش دهیم.
وی گفت: امسال 50 هزار قطعه بچه ماهی قزل آلا سهم شهرستان نیر می باشد که با هماهنگی های لازم این تعداد قطعه بچه ماهی در مزارع رهاسازی خواهد شد.

مدیرکل شیلات استان اردبیل همچنین به تولید ماهیان سردآبی در استان اشاره کرد و گفت: امسال پیش بینی می شود تولید ماهیان سردآبی در استان 15 درصد افزایش یابد.
واعظی گفت: با توجه به آغاز فصل بهار، رهاسازی بچه ماهیان سردآبی در استان شروع شده و پیش بینی می شود امسال بیش از 8 میلیون بچه ماهی سردآبی در بیش از 350 مزرعه سردآبی که به صورت استخرهای تیپ، خرد و دومنظوره هستند، رهاسازی شود.
وی افزود: پیش بینی می شود امسال بتوانیم بیش از 15 درصد افزایش تولید در ماهیان سرآبی داشته باشم و بیش از 6 هزارتن ماهی سردآبی وارد بازار مصرف کنیم.
واعظی درادامه تصریح کرد: پیشنهاد ما به پرورش دهنده های ماهی در استان این است که حتما بچه ماهی هایی که تهیه می کنند از مراکز معتبر تهیه شود و گواهی بهداشتی داشته باشد.